Application of CRM in educational institutions
کاربرد نرم افزار CRM در موسسات آموزشی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵
Application of customer club in restaurants
کاربرد باشگاه مشتریان در کافه و رستوران | Application of customer club in restaurants
۱۳۹۹-۰۸-۲۵

نرم افزار CRM در موسسات آموزشی

Benefits of CRM in educational institutions

Benefits of CRM in educational institutions . مزایای CRM در موسسات آموزشی. فواید نرم افزار CRM در موسسه های علمی. مدیریت ارتباط با مشتری و سازمان های آموزشی.

امروزه مزایای پیاده سازی CRM در سازمان ها بر هیچ کسی پوشیده نیست. CRM می تواند در انواع سازمان ها و در ابعاد مختلفی صورت بگیرد. هر سازمانی می تواند با توجه به نیاز و گستردگی کار های خود، اقدام به پیاده سازی CRM نماید. چرا که با کمک سی آر ام می توان تمامی کار ها و وظایف موجود در سازمان را مدیریت کرد. و اصلی ترین هدف CRM مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. چرا که سود سازمان ها از مشتریان نشأت می گیرد. بنابراین توجه به چگونگی ارتباط با مشتریان از شاخص های مهم فروش سازمان ها می باشد.

موسسات آموزشی نیز این امر مستثنا نمی باشند. چرا که موسسات آموزشی نیز دارای مشتریان مختلفی جهت کسب آموزش در حرفه ها و رشته های مختلف می باشند. بنابراین در موسسات آموزشی نیز لازم است تا بر ارتباط با مشتریان مدیریت صورت بگیرد. به همین دلیل سی آر ام می تواند کمک چشمگیری در این خصوص نماید. در این مقاله قصد داریم درمورد مزایای CRM در موسسات آموزشی توضیحات لازم را ارائه دهیم. به همین منظور عناوین زیر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

Benefits of CRM in educational institutions مزایای مدیریت ارتباط با مشتریان چیست
مدیریت ارتباط با مشتری و سازمان های آموزشی. مشتری مداری در آموزشگاه.
مزایای CRM در موسسات آموزشی. فواید نرم افزار CRM در موسسه های علمی.

۱) جمع آوری اطلاعات مشتریان در موسسات آموزشی

نرم افزار CRM با ثبت اطلاعات مخاطبین می تواند آن ها در هر زمانی که موسسه بخواهد، در اختیار مدیران و کارکنان قرار دهد. دسترسی کارکنان می تواند طبق نظر مدیران محدود شود. با پیاده سازی سی آر ام در موسسات آموزشی، اطلاعات افراد از زمانی که با موسسه آموزشی تماس می گیرند ثبت می شود. این اطلاعات می تواند در ادامه ی کار تکمیل تر شود. در ابتدا اطلاعات تماس مخاطبین به صورت خودکار دریافت می شود. می توان اطلاعاتی مثل ایمیل، فکس، شماره دوم و … را نیز به صورت دستی به ثبت رساند.

با به ثبت رسیدن تمامی اطلاعات تماس مشتریان می توان در هر زمان که نیاز بود با مشتری ارتباط برقرار نمود. با توجه به نیاز موسسه برای برقراری ارتباط می توان از راه مختلف ارتباطی اقدام به انجام این کار نمود. جمع آوری اطلاعات مشتریان می توان درزمینه های مختلفی به کار اید. به طور مثال می تواند با کمک CRM در موسسات آموزشی مخاطبین را از دوره های آموزشی مختلف مطلع کرد. و یا می توان اطلاعیه های برگزاری کلاس ها و دوره ها را به راحتی به آن ها ارسال نمود.

۲) افزایش رضایت مشتریان در موسسات آموزشی با کمک CRM

هدف اصلی CRM ، مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد. به همین منظور ابزار و ماژول هایی در نرم افزار CRM تعبیه شده است تا تمامی اصول مربوط به مدیریت ارتباط با مشتریان رعایت شود. در نرم افزار CRM تمامی سوابق مشتری ثبت خواهد شد. یکی از این سوابق می تواند دوره هایی باشد که مخاطب قبلا ثبت نام کرده است. بنابراین هنگام ارتباط مشتری با موسسه آموزشی سریعا می توان به دوره های ثبت نام شده ی او دسترسی پیدا کرد و راهنمایی های لازم را انجام داد. بدین صورت مشتری احساس خشنودی بیشتری خواهد کرد.

در نرم افزار CRM می توان اطلاعات اخلاقی و روحیات مشتریان را ثبت نمود. بدین صورت در هنگام تماس مشتریان با موسسات آموزشی، کارکنان موسسه می توانند قبل از پاسخگویی به تماس مشتری از روحیات او با خبر شوند. همچنین در هنگام تماس می توان به سایر سوابق تماس ها و ارتباط با مشتری دست پیدا کرد. با داشتن این اطلاعات می توان رضایت مشتری را به راحتی بدست آورد.

۳) جذب رضایت مشتریان موسسات آموزشی در مناسبت های خاص

همان طور که بیان شد ثبت اطلاعات مشتریان در CRM صورت می گیرد. از جمله این اطلاعات می توان به منسابت های مهم اشاره کرد. مناسبت هایی مثل روز تولد مشتری، سالگرد ازدواج و … . با داشتن این اطلاعات می توان حتی با یک جمله تبریک ساده، رضایت مشتری را بدست آورد. لازم به ذکر است که یادآوری مناسبت های خاص به صورت خودکار توسط خود نرم افزار سی آر ام صورت می گیرد. بنابراین لازم نیست تا وقتی برای انجام این کار گذاشته شود. تنها کافی است تا یکبار متنی از قبل به صورت پیش نویس مهیا شود و سپس اسم مخاطب به صورت خودکار و اتوماتیک در متن پیام درج می شود.

Benefits of CRM in educational institutions موسسه های آموزشی
فواید نرم افزار CRM در موسسه های علمی.
مدیریت ارتباط با مشتری و سازمان های آموزشی. مزایای CRM در موسسات آموزشی.

 4) یادآوری موسسه آموزشی در ایام خاص

علاوه بر منسابت های مخصوص به خود مشتری، مناسبت های عمومی نیز وجود دارد که موسسات می توانند در روز های موعد پیام تبریک و یا تلیت به مخاطبیتن بفرستند. با ارسال پیام های مناسبتی به مخاطبین نیز احساس رضایت مشتریان افزایش می یابد. تنظیم زمان ارسال و متن پیام نیز تنها یکبار انجام می شود و بعد از آن نرم افزار CRM به صورت خودکار به مخاطبین پیام مورد نظر را ارسال می کند.

ارسال پیام های متناسب با مناسبت ها و ایام خاص در طول سال ، علاوه بر احساس خشنودی مشتریان ، یک یادآوری می باشد که مشتری ها مجددا به موسسات آموزشی و کسب علم فکر کنند. به همین علت ارسال پیام ها در مناسبت ها، دو هدف را تشکیل می دهد. یکی انتقال حس ارزشمند بودن مخاطب. و دیگری یادآوری موسسه آموزشی برای ثبت نام در دوره های آموزشی.

۵) تبلیغات موثر به کمک CRM در موسسات آموزشی

جمع آوری اطلاعات مشتریان در دسته بندی های مختلف این امکان را به موسسات می دهد که بتوانند تبلیغات موثری انجام دهند. با دسته بندی مشتریان در موسسات آموزشی می توان در هر زمان برای یک گروه خاصی از مشتریان تبلیغات را انجام داد. چرا که ممکن است برخی از دوره ها مناسب تمامی مخاطبین نباشد. ارسال این دوره های خاص برای تمامی مخاطبین تنها هزینه های زیاد را در برخواهد داشت.

با ارسال پیام های تبلیغاتی به گروه مشخصی از مخاطبین می تواند از هزینه های تبلیغاتی کاست. بدین صورت سود سازمان افزایش پیدا می کند. و این ها همگی به کمک نرم افزار CRM امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که تبلیغات برای مشتریان سابق تنها ۲۰ درصد هزینه های جذب مشتری جدید را شامل می شود. بنابراین جذب مشتریان سابق برای دوره های جدید بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

چرا باید کسب و کارتان یکپارچه باشد؟

برای اطلاع از کاربرد های پیاده نرم افزار CRM در موسسات آموزشی کلیک کنید.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CRM ابری
تماس با مدیر
بفرست...
Call Now Buttonمشاوره رایگان