افزایش فروش و جذب مشتری

افزایش فروش و جذب مشتری


افزایش فروش و جذب مشتری

شما می توانید با یافتن راه هایی برای افزایش فروش یا با جستجوی بازارهای جدید، کسب و کار خود را توسعه دهید. برای افزایش فروش ممکن است مجبور شوید محصولات یا خدمات جدید را معرفی کنید، بازار خود را گسترش دهید، فعالیت های بازاریابی خود را افزایش دهید یا خدمات مشتری را بهبود بخشید. اگر شما یک تولید کننده هستید، این می تواند به معنای افزایش بهره وری شما برای پاسخگویی به تقاضا باشد.

شرکت ها برای تامین سرمایه رشد به افزایش فروش و کاهش هزینه ها متکی هستند. مدیران و مدیران فروش از روش های مختلفی برای افزایش درآمد فروش شرکت ها استفاده می کنند. اگر به دنبال شغلی در زمینه فروش هستید، یادگیری برخی از استراتژی‌ها برای تشویق مشتریان به خرید می‌تواند به شما در افزایش درآمد و ایجاد ارزش برای کارفرما کمک کند.

در این مقاله، ما ۱۵ روش برای افزایش فروش در مشاغل با هر اندازه در صنایع مختلف را به اشتراک می گذاریم.

بهترین CRM کدامند؟

۱۵ استراتژی برتر برای افزایش فروش

 ۱۵ روشی که میتواند به یک تیم فروش کمک کند تا فروش و درآمد را افزایش دهد  آورده شده است:

مشتریان خود را درک کنید
 •  انواع گزینه های پرداخت را ارائه دهید

ارائه روش‌های مختلف پرداخت به مشتریان، ممکن است مشتریان بیشتری را برای خرید از شرکت ترغیب کند. مدیران فروش ممکن است با تیم های رهبری شرکت کار کنند تا باروش های پرداخت ترجیحی مخاطبان هدف خود را شناسایی کنند. آنها همچنین ممکن است یک نظرسنجی برای مشتریان فعلی ارسال کنند و از آنها بپرسند که چه نوع روش پرداختی را ترجیح می دهند. به عنوان مثال، یک بوتیک آنلاین ممکن است از مشتریان بپرسد که آیا ترجیح می دهند از کارت های اعتباری استفاده کنند؟؟یا حتی یک برنامه پرداخت آنلاین. همچنین، ارائه پرداخت های سازگار با موبایل می تواند تعداد مشتریانی را که شرکت شما را انتخاب می کنند افزایش دهد.

تعامل آنلاین با مشتریان
 • تعامل آنلاین با مشتریان

بسیاری از شرکت ها دارای حساب های رسانه های اجتماعی و وب سایت هایی هستند که به کارمندان اجازه می دهد مستقیماً با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند. برخی از مصرف کنندگان ترجیح می دهند به جای تماس تلفنی با دفتر، شرکت و یا نماینده فروش، در مورد شرکت ها به صورت آنلاین تحقیق کنند. کارمندان فروش می توانند با تیم بازاریابی شرکت همکاری کنند تا به نظرات سایت های بررسی شخص ثالث یا پست های رسانه های اجتماعی پاسخ دهند. آنها همچنین ممکن است یک ابزار چت را به وب سایت شرکت اضافه کنند که به آنها اجازه می دهد به سرعت به سؤالات مشتری پاسخ دهند. افزایش تعامل می تواند منجر به فروش بیشتر شود.

از مدل قیف فروش استفاده کنید
 • از مدل قیف فروش استفاده کنید

بسیاری از شرکت ها از مدل قیف فروش برای ترسیم مسیر مشتری از سرنخ تا خرید استفاده می کنند. درک مراحلی که مصرف کننده هنگام خرید یک محصول یا خدمات خاص انجام می دهد، می تواند به مدیران فروش و رهبران شرکت کمک کند تا فرآیندهای فروش را ایجاد کنند که تبدیل را افزایش می دهد. این مدل همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مشتریان را بر اساس میزان علاقه و خریدهای گذشته خود تقسیم کنند، این کار منجر به بازاریابی و افزایش فروش موثرتر می‌شود.

مشتریان خود را درک کنید
 • مشتریان خود را درک کنید

مهمترین دارایی یک کسب و کار، مشتریان آن هستند. یادگیری چالش ها، خواسته ها، ترس ها و نگرانی های آنها می تواند به شما کمک کند محصول یا خدماتی را بفروشید که نیازهای آنها را برآورده می کند. هنگامی که به نگرانی ها و نیازهای مشتریان خود می پردازید، وفاداری و اعتماد آنها را ایجاد می کنید زیرا به آنها خدمت خوبی کرده اید. یکی از راه‌های درک بهتر مشتریان بالقوه و فعلی، ارسال نظرسنجی است که از آنها می‌خواهد افکار و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. همچنین میتوانید از یک شرکت تحقیقاتی مصرف کننده برای انجام این کار استفاده کنید. 

فروش بیشتر - افزایش فروش
یک برنامه ارجاع ایجاد کنید
 • یک برنامه ارجاع ایجاد کنید

برای ایجاد مخاطب و تشویق وفاداری مشتری، یک تیم فروش ممکن است یک برنامه ارجاع ارائه دهد. برای درک بهتر در اینجا یک مثال آورده شده: یک کتابفروشی آنلاین بزرگ کد ارجاع BOOKLOVER10 را به مشتریان بازگشتی ارائه می دهد که می توانند با دوستان خود به اشتراک بگذارند. وقتی آنها به اشتراک می گذارند، ۱۰ دلار اعتبار دریافت می کنند و دوستشان ۱۰٪ تخفیف برای خرید بعدی دریافت می کند. این امر مشتری وفادار را به ادامه خرید کتاب تشویق می کند و مشتریان جدید را برای خریدهای بزرگ تر تشویق می کند. همچنین باعث افزایش فروش نیز می شود.

تخفیف ارائه دهید
 • تخفیف ارائه دهید

شرکت‌ها معمولاً برای تشویق مشتریان به خریدهای بزرگ‌تر، تخفیف‌هایی ارائه می‌دهند. در اینجا چند نمونه از تخفیف ها و معاملات ویژه ای که ممکن است کمپانی ها ارائه دهند آورده شده است:
دو تا به قیمت یکی
– یکی بخر،یکی رایگان بگیر
– یک هدیه رایگان با خرید
ارائه تخفیف‌ها و تخفیف‌های دوره‌ای نیز می‌تواند خریدهای مجدد را تشویق کند. به عنوان مثال، یک شرکت مبلمان ممکن است چندین تبلیغات سالانه برای افزایش فروش در دوره های کلیدی ارائه دهد.

بسته بندی محصولات
 • بسته بندی محصولات

برخی از شرکت‌ها محصولاتی را می‌فروشند که برای استفاده به موارد دیگری نیاز دارند، مانند کنسول‌های بازی ویدیویی یا رایانه. آنها ممکن است این محصولات را به صورت بسته‌ای بفروشند تا ارزش خرید مشتری را بیشتر کنند. به عنوان مثال، اگر مشتری یک تلویزیون صفحه تخت گران قیمت بخرد، یک فروشگاه ممکن است یک کیت نصب دیواری را به صورت رایگان ارائه کند یا یک سیستم صوتی را با نرخ تخفیفی بفروشد. با این ترفند فروشگاه شما میتوان مشتریان بسیاری را جذل کند و باعث افزایش فروش خود شود.

ساختارهای قیمت گذاری حسابرسی
 • ساختارهای قیمت گذاری حسابرسی

بررسی ساختار قیمت گذاری فعلی شرکت می تواند به مدیران فروش کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا قیمت ها با نیازهای مصرف کننده مطابقت دارند یا خیر. وقتی مشتریان احساس می کنند که قیمت های یک شرکت معقول است، ممکن است احتمال بیشتری برای خرید محصولات و خدمات برای شرکت داشته باشند. شما می توانید با بررسی قیمت تاریخی آن کالا، تصحیح تورم و تحقیق در مورد قیمت محصولات رقیب در همان بازار، قیمت یک محصول را حسابرسی کنید.در نتیجه این کار باعث افزایشو فروش شما و جذب مشتری می شود.

 • محصولات و خدمات را ساده کنید

ساده‌سازی فرآیند خرید می‌تواند با آسان‌تر کردن یافتن و انتخاب محصولات یا خدمات برای مشتریان، فروش را افزایش دهد. کسب‌وکارهای بزرگ و تأسیس شده اغلب با ارائه محصولات متنوع، فروش را افزایش می‌دهند، اما شرکت‌های کوچک‌تر ممکن است از انتخاب محصول کمتری بهره ببرند، زیرا می‌توانند بر بهینه‌سازی پیام‌های فروش و بازاریابی برای آن محصولات تمرکز کنند. شرکت‌هایی که محصولات متنوعی را می‌فروشند، می‌توانند تجربه مشتری را با سفارشی‌سازی وب‌سایت شرکت با استفاده از صفحات دسته‌بندی یا فیلترها ساده‌سازی کنند. این ابزارها به مشتریان این امکان را می دهد که محصولاتی را پیدا کنند که با معیارهای خاص آنها مطابقت دارد و به آنها در انتخاب سریع کمک می کند.

ارائه ضمانت بازگشت وجه برای فروش بیشتر
 • ارائه ضمانت بازگشت وجه

ارائه ضمانت بازگشت وجه می تواند اعتماد مشتری را جلب کرده و آنها را تشویق به خرید محصولات یک شرکت یا ثبت نام در خدمات اشتراک کند. مدیران فروش و رهبران شرکت می‌توانند برای ایجاد یک خط‌مشی ضمانت بازگشت پول، که ممکن است برای محصولات و خدمات خاصی اعمال شود، همکاری کنند. به عنوان مثال، شرکتی که تدریس خصوصی می فروشد، ممکن است در صورتی که نمرات دانش آموز ثابت بماند یا پس از سه ماه جلسات آموزشی هفتگی کاهش یابد، ضمانت بازگشت پول ارائه دهد.

ایجاد انگیزه در کارکنان برای فروش بیشتر
 • روندها را رصد کنید
  درک عادات خرید و روندهای صنعت می تواند به مدیران فروش و رهبران شرکت کمک کند تا برای تغییرات درآمد برنامه ریزی کنند و کارکنان را آموزش دهند تا به شرایط متغیر پاسخ دهند. برای مثال، اگر صنعت تولید به دلیل نیروهای اقتصادی بیشتر از حد معمول مقاومت خریدار را تجربه کند، تیم فروش برای یک محصول تولید شده ممکن است تخفیف های قیمتی ارائه دهد یا اسکریپت های جدیدی را برای غلبه بر مخالفت ها ایجاد کند. شما می توانید اطلاعات بازار را از نشریات تجاری، وب سایت ها و سازمان های حرفه ای به دست آورید.
 • ایجاد انگیزه در کارکنان

کارکنان با انگیزه که مثبت و سازنده هستند می توانند به فروش بیشتر کمک کنند. در صنایعی که همکاران فروش به طور مکرر با مشتریان ارتباط برقرار می کنند، نگرش مثبت آنها می تواند مشتری را با تصور خوبی از شرکت به جا بگذارد. اگر مدیر فروش هستید، ایجاد شور و شوق در تیم شما می تواند باعث افزایش درآمد شود. کارمندانی را که هدایت می‌کنید با تکنیک‌های مختلف مانند تمجید، محیط کاری دوستانه یا مشوق‌های مالی تشویق کنید تا کارآمدتر کار کنند.

محتوای وب ایجاد کنید
 • محتوای وب ایجاد کنید

در حالی که تیم های بازاریابی معمولا بخش عمده ای از رسانه های دیجیتال یک شرکت را ایجاد می کنند، تیم های فروش نیز می توانند از محتوای وب برای تعامل با مشتریان بالقوه استفاده کنند. برای ایجاد محتوایی که با برند و سبک شرکت هماهنگ باشد، با تیم بازاریابی همکاری کنید. بسته به محصولات یا خدماتی که شرکت می‌فروشد، می‌توانید پست‌های وبلاگی درباره روندهای صنعت بنویسید، وبینارهایی را میزبانی کنید که به سؤالات مصرف‌کننده پاسخ می‌دهد یا توصیه‌هایی درباره محصولات یا خدمات شرکت منتشر می‌کند.

برای افزایش فروش و جذب مشتری بر تجزیه و تحلیل فروش نظارت کنید
 • بر تجزیه و تحلیل فروش نظارت کنید

ردیابی فروش برای حفظ برآورد دقیق ارقام ماهانه، هفتگی و روزانه. این اطلاعات به ویژه در صورتی ارزشمند است که کسب‌وکار قصد دارد به سرعت افزایش یابد تا بتواند برای افزایش تقاضا آماده شود. اگر شرکت در طول یک ماه فروش زیادی داشته باشد، ممکن است از یک برنامه تجزیه و تحلیل فروش برای پردازش اطلاعات فروش استفاده کنید. این پلتفرم‌ها می‌توانند به شما در تشخیص روندهای رفتار خرید، مانند میانگین مدت زمان هر فروش یا میانگین مقدار فروش به ازای هر مشتری، کمک کنند.

در رویدادهای شبکه شرکت کنید
 • در رویدادهای شبکه شرکت کنید

شبکه خود را بسازید تا برند را با مشتریان بالقوه به اشتراک بگذارید و آنها را در مورد محصول یا خدمات خود آموزش دهید. این تماس‌های حرفه‌ای می‌تواند باعث آگاهی کسب‌وکار و ارجاع مشتریان جدید و افزایش فروش شود. همچنین ممکن است با رهبران شرکت برای حمایت از رویدادهای محلی همکاری کنید، که می تواند کسب و کار را در جامعه عمومی کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *