Customer Loyalty Card کارت وفاداری مشتری
کارت وفاداری مشتری | لویالیتی کارت
۱۳۹۹-۰۸-۱۷
Benefits of CRM in Corona
مزایای استفاده از نرم افزار CRM در دوران کرونا
۱۳۹۹-۰۸-۱۷

انواع کارت وفاداری مشتری

Types of customer loyalty cards

Types of customer loyalty cards . کارت وفاداری مشتری . کارت باشگاه مشتریان . انواع کارت های وفادار سازی مشتری. مزایا و معایب کارت های وفاداری مشتری.

کارت وفاداری مشتری و یا همان کارت باشگاه مشتریان یکی از ابزار های جذب مشتریان است. این کارت با ارائه ی تخفیف و مزایایی که به مشتری ها می دهد، رضایت مشتری را چند برابر می کند. به همین دلیل است که در دنیای رقابت امروزه سازمان ها و فروشگاه های زیادی تصمیم به استفاده از کارت وفاداری مشتری گرفته اند. کارت های وفاداری مشتری در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای کسب اطلاعات لازم درمورد انواع کارت وفاداری مشتری به عناوین زیر می پردازیم.

Types of customer loyalty cards کارت باشگاه مشتریان
انواع کارت های وفادار سازی مشتری. کارت وفاداری مشتری. کارت باشگاه مشتریان.

اساس کار کارت وفاداری مشتری

برای اطلاع از انواع کارت وفاداری مشتری و یا همان کارت باشگاه مشتریان بهتر است در ابتدا کلیت کار کارت وفاداری بیان شود. کارت وفاداری مشتری معمولا بر پایه ی ارائه ی تخفیف عمل می کند. این تخفیف می تواند به صورت کد تخفیف و یا شارژ اعتباری کارت صورت گیرد. در هر صورت مشتری در خرید های بعدی خود مبلغ کمتری را برای کالای خریداری شده می پردازد. بنابراین مشتری با اخذ این کارت در انواع مختلف آن، برای خرید مجدد ترغیب می شود. مشتری با خرید مجدد و اخذ تخفیف و اعتبار بیشتر حس رضایت بیشتری از فروشگاه پیدا می کند.

 به صورت کلی اساس کار انواع کارت وفاداری مشتری بر پایه ی تخفیف و ارزان خرید کردن مشتری می باشد. ولی این امر موجب کاهش سود سازمان نمی باشد. برخی افراد ممکن است به اشتباه برداشت کنند که با ارائه ی کارت وفاداری مشتری، سازمان و یا فروشگاه دچار ضرر می شود. ولی در مجموع تخفیفی که باعث شده است مشتری اقدام به خرید مجدد نماید، باعث افزایش فروش فروشگاه خواهد شد. و فروش بیشتر یعنی سود بیشتر. بنابراین برای ارزیابی ایجاد کردن انواع کارت وفاداری باید تمامی جوانب مورد بررسی قرار گیرند. Types of customer loyalty cards

انوع کارت باشگاه مشتریان | Types of customer loyalty cards

دسته بندی کارت وفاداری و یا همان باشگاه مشتریان، در دسته بندی های مختلفی وجود دارد. هر فروشگاه و سازمانی باتوجه به استراتژی های خود نوعی از کارت وفاداری مشتریان را برای مشتریان خود انتخاب می کند. البته برخی از موارد بستگی به سلیقه ی مدیران خواهد داشت. مثل جنس کارت و یا طراحی آن. ولی مواردی وجود دارد که در جلب رضایت مشتری نقش موثر تری خواهند داشت.

انواع کارت وفاداری فیزیکی و یا مجازی

یکی از دسته بندی های کارت وفاداری مشتریان در نوع کارت می باشد. برخی از فروشگاه ها و سازمان ها کارت هایی شبیه به کارت اعتباری چاپ می کنند. سپس با اعطای ان ها به مشتریان، تخفیف ها و اعتبارات به کارت آن ها وارد می شود. مشتری در هربار خرید و یا استفاده از تخفیف کارت وفاداری باید آن را همراه داشته باشند. معمولا این کارت ها به صورت الکترو مغناطیسی ساخته می شوند. در این صورت کار با کارت وفاداری راحت تر انجام می شود.

برخی از فروشگاه ها و سازمان ها کارت های وفاداری مجازی صادر می کنند. به این صورت که با ساخت پنلی برای مشتریان، امتیازات و تخفیف های آن ها در آن لحاظ می شود. مشتریان می توانند با ارائه ی کد از پیش تعیین شده ای مثل شماره موبایل امتیازات اخذ شده را به ان اضاف نمایند. همچنین می توانند برای استفاده از تخفیف موجود در کارت خود تنها با دادن شماره ی خود، از آن بهره مند شوند.

معایب و مزایای انواع کارت های وفاداری مجازی و فیزیکی

استفاده از نوع کارت فیزیکی و یا مجازی بستگی به استراتژی مدیران خواهد شد. استراتژی های مدیران بر حسب نوع فروشگاه و شرایط آن می تواند تعیین گردد. چرا که هرنوع کارتی دارای معایب و مزایایی نسب به دیگری می باشد. بنابراین مدیران باید طبق شرایطی که دارند بهترین کارت وفاداری را برای فروشگاه خود انتخاب نمایند.

مزایا و معایب کارت فیزیکی

کارت وفاداری مشتریان اگر به صورت فیزیکی و به صورت یک کارت اعتباری صادر شود مشمول هزینه هایی خواهد بود. هزینه هایی برای طراحی، ساخت و ایجاد کد های دستوری. ساخت کارت های فیزیکی وفاداری مشتری معمولا از جنس PVC ساخته می شود. جنس PVC به علت انعطاف و سبکی مورد استقبال قرار گرفته است. ولی هزینه های آن را نیز باید در نظر گرفت.

هزینه کردن برای کارت اعتباری فیزیکی مزایایی را نیز به دنبال خواهد داشت. با طراحی زیبا و وجود برند بر روی کار، برند سازی فروشگاه نیز انجام می شود. چرا که شتری با به همراه داشتن آن نزد خود، همواره آن را مشاهده خواهد کرد. افرادی که آن را در کیف پول خود نگه میدارند، هنگام خرید از مراکز دیگر، تبلیغ رایگانی را برای فروشگاه دارای کارت اعتباری انجام می دهند. همچنین مشتریان با مشاهده ی کارت حس تعلق پذیری به فروشگاه را پیدا خواهند کرد. مشتریان با مشاهده ی کارت برای خرید مجدد ترغیب می شوند.

Types of customer loyalty cards کارت وفاداری مشتری
Types of customer loyalty cards. مزایا و معایب کارت های وفاداری مشتری.
کارت وفاداری مشتری. کارت باشگاه مشتریان . انواع کارت های وفادار سازی مشتری.
مزایا و معایب کارت مجازی

کارت وفاداری مجازی هزینه ی تولید نخواهد داشت چرا که دارای ماهیت فیزیکی نمی باشد. ولی برای ارائه ی ان به مشتریان لازم است تا پلتفرمی مناسب با طراحی زیبا برای آن ها ایجاد شود. چرا که لازم است مشتریان در هر زمانی که خواستند بتوانند خودشان اعتبار آن را مشاهده کنند. بنابراین ایجاد کارت مجازی هزینه ی طراحی پلتفرم و پشتیبانی آن را در بر خواهد داشت. همچنین ممکن است مشتریان با دریافت کارت مجازی پس از مدتی آن را فراموش کنند. بنابراین لازم است تا هرچند وقت یکبار وجود کارت مجازی به مشتریان یادآوری شود. این یادآوری می تواند با ارسال پیامک انجام شود که مشمول هزینه خواهد شد.

عدم مفقودی و یا خرابی در کارت های مجازی یکی از مزایای این نوع کارت وفاداری مشتری می باشد. همچنین هزینه های ایجاد آن برای فروشگاه تنها یکبار هزینه خواهد داشت. چرا که با ایجاد پلتفرمی مناسب برای کارت وفاداری مشتری، تعداد نامحدودی مشتری می توانند آن را اخذ کنند. همچنین برای خرید های مجدد در فروشگاه نیاز نیست تا کارتی همراه مشتری باشد. علاوه بر آن مشتری می تواند هر زمانی که بخواهد از اعتبار و تخفیف وجود در کارت خود با خبر شود.

بهترین نوع کارت وفاداری مشتری

انتخاب نوع کارت وفاداری مشتری و یا کارت باشگاه مشتری، نیازمند تحقیق و بررسی های لازم در مورد شرایط فروشگاه و مشتریان می باشند. بنابراین نمی توان یک نوع کارت را برای تمامی سازمان ها و فروشگاه ها به عنوان بهترین کارت در نظر گرفت. برای انتخاب نوع کارت نیز می توان از نظر سنجی ها استفاده کرد. با نظر سنجی از مشتریان می توان از سلیقه و انتخاب آن ها آگاه شد. علاوه بر این، نظر سنجی حس ارزشمند بودن مشتری را به آن ها منتقل خواهد کرد.

پس لازم است تا اقدامات لازم قبل از صدور کارت وفاداری مشتری صورت گیرد. برای دریافت مشاوره می توانید از نظرات کارشناسان با تجربه ی ما بهره مند شوید. برای ایجاد کارت وفاداری مشتری بررسی شرایط سازمان و دریافت مشاوره های کاربردی از الزاماتی می باشد که با استفاده از آن کارایی کارت وفاداری مشتری در بالاترین حد خود قرار می گیرد.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CRM رایگان
تماس با مدیر
بفرست...
Call Now Buttonمشاوره رایگان