تفاوت CRM با ERP چیست؟
تفاوت CRM با ERP چیست و کدام بهتر است؟
۱۳۹۹-۱۲-۱۱
تفاوت باشگاه مشتریان و CRM چیست؟
۳ تفاوت مهم بین نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM
۱۳۹۹-۱۲-۱۱

چطور با مشتری حرف بزنیم؟

چگونه با مشتری حرف بزنیم

روش مناسب برای صحبت با مشتری. طرز برخورد صحیح با مشتریان. افزایش رضایت مشتری با حرف زدن. بهترین روش برای حرف زدن با مشتری. راه های صحبت با مشتریان.

نحوه ی صحبت با مشتری و اینکه چطور با مشتری حرف بزنیم همواره یکی از مسائل مهم کسب و کار ها بوده است. چرا که چگونگی حرف زدن با مشتری تاثیر زیادی بر رضایت مشتریان دارد. بنابراین باید در این زمینه دقت کافی صورت بگیرد. در این مقاله نیز قصد داریم به پاسخ سوال چطور با مشتری حرف بزنیم دست پیدا کنیم. همچنین به موانع و چالش های پیش رو برای پیدا کردن روش جهت صحبت با مشتریان می پردازیم.

برای درک بهتر چگونگی صحبت با مشتری ها، عناوین زیر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

روش صحیح صحبت با مشتری
چطور با مشتری حرف بزنیم؟ روش مناسب برای صحبت با مشتری. بهترین روش برای حرف زدن با مشتری. راه های صحبت با مشتریان. طرز برخورد صحیح با مشتریان. افزایش رضایت مشتری با حرف زدن.

چطور با مشتری حرف بزنیم و اهمیت نحوه برخورد با مشتری

عوامل زیادی در رضایت مشتریان نقش دارند. همچنین دلایل زیادی برای جذب مشتری وجود دارد. اما یکی از عوامل و دلایل مهم افزایش رضایت مشتریان و جذب مشتری بیشتر، نحوه ی برخورد صحیح با مشتریان است. صحبت کردن افراد سازمان باید متناسب با انتظار مشتریان انجام شود. هرچقدر اختلاف نحوه ی صحبت کارمندان و چیزی که مشتریان انتظار دارند کمتر باشد، رضایت مشتریان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین پیدا کردن جواب سوال اینکه چطور با مشتری حرف بزنیم برای افزایش رضایت مشتریان تاثیر زیادی دارد. در خصوص افزایش رضایت مشتریان مطالعه ی مقاله ی مدیریت رضایت مشتری با CRM توصیه می شود.

شرکت ها و فروشگاه ها همواره تبلیغات مختلفی را برای اعتماد سازی انجام می دهند. اما اگر یک سازمان بتواند با مشتری خود به درستی صحبت کند، می تواند تاثیر اعتماد سازی را بیشتر کند. چرا که برخورد صحیح نشانه ی احترام گذاشتن به مشتری و ارزش قائل شدن برای افراد است. به همین دلیل می توان با اطلاع از چگونگی صحبت با مشتریان به افزایش سود سازمان کمک کرد. اما آگاهی از اینکه با مشتریان باید چگونه برخورد کرد کار آسانی نیست. برای آسان شدن این امر استفاده از نرم افزار CRM و یا همان مدیریت ارتباط با مشتری توصیه می شود.

اهمیت استفاده از نرم افزار CRM برای حرف زدن با مشتری

هر فروشگاه و سازمانی دارای مشتریان مختلفی می باشد. مشتریانی که هرکدام رفتار مختلفی را از خود نشان می دهند. بنابراین هیچ قاعده ی کلی برای اینکه چطور با مشتری حرف بزنیم وجود ندارد. جواب این سوال باتوجه به اخلاق و رفتار هر مشتری متفاوت است. بنابراین ارائه ی راه کار برای اطلاع از چگونگی صحبت با مشتری باتوجه به هر مشتری متغیر است. اما از آنجایی که سازمان ها دارای مشتریان بسیاری هستند، نمی توان اخلاق و خصوصیات همه ی مشتریان را حفظ کرد. بنابراین لازم است تا از ابزار مناسب جهت اطلاع از نحوه ی حرف زدن با مشتری استفاده کرد.

نرم افزار CRM یک ابزار کاربردی برای اطلاع از چگونگی حرف زدن با مشتریان می باشد. به جرئت می توان گفت که تنها راه حل برای آنکه بتوان از نحوه ی صحبت با افراد آگاه شد، استفاده از نرم افزار سی آر ام رکاما می باشد. این نرم افزار که با عنوان مدیریت ارتباط با مشتری نیز شناخته می شود، تمامی قابلیت های جذب مشتری و افزایش رضایت آن ها را دارد. در یک سازمان فرقی نمی کند که چه تعداد مشتری و چه میزان اختلاف در شخصیت افراد وجود داشته باشد. در هر صورت با استفاده از نرم افزار CRM رکاما می توان به بهترین شکل ممکن با مشتریان صحبت کرد.

چطور با مشتریان صحبت کنیم
راه های صحبت با مشتریان. طرز برخورد صحیح با مشتریان. افزایش رضایت مشتری با حرف زدن. چطور با مشتری حرف بزنیم؟ روش مناسب برای صحبت با مشتری. بهترین روش برای حرف زدن با مشتری.

قابلیت های سی آر ام برای حرف زدن با مشتریان به بهترین شکل ممکن

اکنون که اهمیت استفاده از نرم افزار CRM رکاما برای اطلاع از چگونگی حرف زدن با مشتری بیان شد، به قابلیت های این نرم افزار برای صحبت با مشتری به بهترین شکل ممکن خواهیم پرداخت. این قابلیت ها باعث می شود تا مشتری همواره از برخورد سازمان راضی باشد. قابلیت هایی که به سود سازمان نیز عمل خواهند کرد. البته نرم افزار CRM رکاما قابلیت های گسترده ی دیگری برای سازمان دارد که برای اطلاع از آن ها می توان مقاله ی استراتژی CRM را مطالعه نمود.

ثبت خصوصیات و اخلاق مشتریان در CRM

مهم ترین قابلیت نرم افزار CRM برای اطلاع از اینکه چطور با مشتری حرف بزنیم این است که می توان اخلاق مشتری را در CRM رکاما ثبت کرد. هنگامی که یک فرد با سازمان تماس می گیرد و گفت و گویی رخ می دهد، فرد پاسخ دهنده در سازمان می تواند خصوصیات رفتاری و اخلاق مشتری را در CRM ثبت کند. هرچه میزان گفت و گو و تماس سازمان با مشتری بیشتر باشد، جزئیات دقیق تری از اخلاق مشتری و نحوه ی صحبت با او بدست می آید.

هنگامی که مشتریان با سازمان تماس بگیرند، در همان لحظه نام مشتری، شماره تماس و توضیحات ثبت شده در خصوص رفتار و اخلاق مشتری قابل مشاهده خواهد بود. علاوه بر این اطلاعات دیگری مثل دسته بندی مشتری و سایر جزئیات قابل مشاهده است که برای اطلاع از نحوه ی صحبت با مشتری همان توضیحات مربوط به اخلاق کافی می باشد. فرد پاسخگو در سازمان قبل از پاسخگویی به تماس، می تواند از اخلاق و نحوه ی برخورد با مشتری مطلع شود. بنابراین هنگام پاسخگویی ذهنیت کاملی از خصوصیات مشتری دارد. با اطلاع از این موارد می توان به چگونگی حرف زدن با مشتری دست پیدا کرد. با این قابلیت هرچقدر تعداد مشتریان زیاد باشد، تاثیری در اینکه چطور با مشتری حرف بزنیم نخواهد داشت و در هر صورت CRM کمک زیادی در این خصوص خواهد کرد.

ثبت سلیقه و علایق مشتریان برای اطلاع از چگونگی صحبت با آن ها

یکی دیگر از اطلاعاتی که از مشتریان در CRM قابل ثبت است، اطلاعات مربوط به علایق مشتریان است. یکی از اطلاعات مهم در این خصوص، علایق مشتریان در خصوص نحوه ی پرداخت هزینه و یا نحوه ی ارسال محصولات و یا خدمات می باشد. هر مشتری که یکبار از سازمان خرید کرده باشد، می توان از اطلاعات مربوط به این زمینه آگاه شد.

به طور مثال اگر یک مشتری تمایل به خرید محصول غیر حضوری دارد، این ویژگی او در CRM ثبت خواهد شد. بنابراین در خرید های بعدی مشتری می توان مشتری را از راه های ارسال محصولات آگاه کرد. در این هنگام که خود سازمان پیشنهاد ارسال محصول را از طریق روش های مختلف می دهد، مشتری احساس رضایت بیشتری می کند.

اگر یک مشتری تمایل به پرداخت هزینه ها به صورت چک دارد، می توان قبل از اینکه مشتری در این خصوص حرفی بزند، سازمان پیشنهادات خود را برای پرداخت چکی و شرایط آن بیان کند. بنابراین اطلاع از اینکه چطور با مشتری در خصوص اینکه چطور با مشتری حرف بزنیم تا برای پرداخت هزینه نیز احساس رضایت کند، یکی دیگر از قابلیت های استفاده از CRM رکاما می باشد.

برخورد مناسب با مشتریان با CRM
راه های صحبت با مشتریان. روش مناسب برای صحبت با مشتری. بهترین روش برای حرف زدن با مشتری. طرز برخورد صحیح با مشتریان. افزایش رضایت مشتری با حرف زدن.
ذخیره ی سوابق گفت و گو ها

تمامی اطلاعات مربوط به گفت و گو و صحبت های انجام شده بین سازمان و مشتری در نرم افزار سی آر ام رکاما ثبت می شود. فرقی نمی کند که از چه طریقی این ارتباط برقرار شده باشد. راه های ارتباطی مثل تماس تلفنی، پیامک، ایمیل و فکس با همگی در CRM وجود دارند. بنابراین تمامی اطلاعات و سوابق گفت و گو ها در سی آر ام ثبت می شود. بنابراین برای اطلاع از چگونگی حرف زدن با مشتری می توان سوابق گفت و گو ها را بررسی کرد.

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، یک شیوه ی حرف زدن با مشتری به صورت کلی وجود ندارد. چرا که هر مشتری دارای خصوصیات و اخلاق به خصوصی می باشد. بنابراین برای آنکه بتوان از چگونگی حرف زدن با مشتریان آگاه شد، استفاده از نرم افزار CRM توصیه می شود. قابلیت های بیان شده همگی در CRM رکاما وجود دارند. بنابرایت جهت دریافت مشاوره برای پیاده سازی CRM می توانید با کارشناسان رکاما تماس حاصل فرمایید.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان
Call Now Buttonمشاوره رایگان
تماس با مدیر
بفرست...