مثال از مدیریت ارتباط با مشتری
مثال هایی از مدیریت ارتباط با مشتری و نمونه های موفق CRM
۱۳۹۹-۱۱-۲۲
بهبود خدمات دهی به مشتریان
بهبود خدمات دهی به مشتری با نرم افزار CRM
۱۳۹۹-۱۱-۲۲

بهبود پاسخگویی به مشتریان با نرم افزار CRM

بهبود پاسخگویی به مشتریان با نرم افزار CRM

بهبود پاسخگویی به مشتری با نرم افزار CRM. مزایای CRM برای پاسخگویی به مشتریان. بهینه سازی روابط بین مشتری و سازمان. قابلیت سی آر ام در بهینه سازی پاسخگویی. اهمیت بهینه کردن پاسخگویی به مشتریان.

بسیاری از سازمان ها و کسب و کار ها به دلیل انکه نمی توانند به صورت مناسبی پاسخگوی مشتریان خود باشند، مشتریان خود را از دست می دهند. اما مجموعه ی رکاما برای هر چالشی یک راه حل کاربردی ارائه کرده است. بهترین راه حل برای بهبود پاسخگویی به مشتریان استفده از نرم افزار CRM ( سی آر ام ) و یا همان مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. این نرم افزار کاربردی با داشتن قابلیت های فراوان، پاسخگویی به مشتری را بهبود می بخشد و باعث افزایش رضایت مشتریان می شود. برای درک بهتر این موضوع قصد داریم در این مقاله در خصوص بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM رکاما توضیحات لازم را ارائه دهیم.

عناوین مورد بررسی در این مقاله به شرح زیر می باشد.

چگونگی بهبود روابط و پاسخگویی به مشتریان
بهبود پاسخگویی به مشتری با نرم افزار CRM. قابلیت سی آر ام در بهینه سازی پاسخگویی. اهمیت بهینه کردن پاسخگویی به مشتریان. مزایای CRM برای پاسخگویی به مشتریان. بهینه سازی روابط بین مشتری و سازمان.

چگونگی بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM رکاما

با نرم افزار CRM رکاما به اهداف و مزایای زیادی می توان دست پیدا کرد. مزیت هایی که همگی باعث رشد . پیشرفت سازمان می شود. این مزایا در همه ی زمینه های مدیریت وجود دارند. بنابراین با استفاده از نرم افزار CRM ( سی آر ام ) رکاما دیگر نیاز به هیچ یک از نرم افزار های مدیریتی جود نخواهد داشت. جامعیت این نرم افزار کاربردی، مدیریت پاسخگویی به مشتریان را نیز در بر می گیرد. بنابراین با استفاده از CRM رکاما می توان پاسخگویی به مشتریان را بهبود داد. اما چه قابلیت هایی در نرم افزار CRM رکاما وجود دارد که باعث بهبود پاسخگویی به مشتریان می شود؟ پاسخ این سوال در ادامه آمده است. پس با ما همراه باشید.

پاسخگویی سریع به مشتریان

یکی از مواقعی که باید سرعت عمل را افزایش داد، موقعی است که مشتریان با سازمان تماس می گیرد. انتظار بیش از حد مشتریان برای پاسخگویی ممکن است مشتریان را از تماس با سازمان منصرف کرد. در این صورت اگر مشتریان سوالی در خصوص خرید محصول و یا خدمت داشته باشد، از تصمیم خود منصرف می شود و ممکن است با سازمان دیگری تماس بگیرد. بنابراین پاسخگویی سریع به مشتریان یکی از راه های بهبود پاسخگویی به مشتری می باشد. با نرم افزار CRM رکاما امکان پاسخگویی در سریع زمان ممکن وجود دارد. چرا که نرم افزار CRM ( سی آر ام ) رکاما به خطوط راه های ارتباطی سازمان متصل می شود و به راحتی با یک کلیک می توان پاسخگوی مشتریان بود.

برای اطلاع از روش های مشتری مداری به مقاله ی اصول مشتری مداری با نرم افزار CRM مراجعه نمایید.

آمادگی کارمندان در پاسخگویی به مشتریان و بهبود پاسخگویی

هنگامی که یک مشتری با سازمان تماس می گیرد، در نرم افزار CRM رکاما نام مخاطب نمایان می شود. علاوه بر اسم اصلی مخاطب توضیحات لازم دیگری که یک کارمند برای پاسخگویی به آن نیاز دارد نمایش داده می شود. در نرم افزار CRM برای هر مشتریان می توان توضیحاتی را نیز اضافه کرد که هنگام تماس نمایش داده شود. به طور مثال می توان از خصوصیات رفتاری مشتریان، اخلاق او، ارتباط او با سایر سازمان ها، خدماتی که دریافت کرده و یا هرچیز دیگری که نیاز باشد را اضافه کرد. بنابراین هر کارمندی که پاسخگوی مشتریان باشد با آمادگی کامل به تماس جواب می دهد. این کار نیز باعث افزایش و بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM ( سی آر ام ) می شود.

هنگام برقرای تماس با مشتریان اطلاعات دیگری نیز قابل مشاهده می باشد. به طور مثال می توان به اطلاعات خرید مشتریانان، فاکتور های صادر شده، صورتحساب مشتریان، اسناد و فایل های مربوط به مشتریان و هر اطلاعات دیگری که از مشتریان در CRM ( سی آر ام ) ثبت شده باشد، دست پیدا کرد. بنابراین هنگامی که مشتریان در خصوص هر یک از اطلاعات ذخیره شده نیاز به خدمت رسانی و یا سوالی داشته باشد، در کمترین زمان و با بیشتری دقت به خواسته ی خود خواهد رسید.

اهمیت بهینه کردن پاسخ دهی به مشتریان
اهمیت بهینه کردن پاسخگویی به مشتریان. مزایای CRM برای پاسخگویی به مشتریان. بهینه سازی روابط بین مشتری و سازمان. بهبود پاسخگویی به مشتری با نرم افزار CRM. قابلیت سی آر ام در بهینه سازی پاسخگویی.

ثبت اطلاعات تماس گرفته شده با مشتریان

در صورتی که با یک مشتری تماسی برقرار شده باشد، نوع تماس اعم از خروجی بودن و یا ورودی بودن تماس قابل مشاهده است. پس از پایان ارتباط با مشتری می توان به صورت خلاصه توضیحاتی را در خصوص تماسی که برقرار شده بود ثبت کرد. به طور مثال می توان موضوع تماس، علت برقراری تماس، سوالات مشتری، توضیحات بیان شده و یا هر توضیحات دیگری که نیاز است را ثبت کرد. بنابراین در هر زمان که نیاز باشد می توان اطلاعات تماس های برقرار شده دست پیدا کرد.

نرم افزار CRM علاوه بر این قابلیت، قابلیت ضبط مکالمات را نیز دارا می باشد. تمامی مکالمات ضبط شده نیز در خود نرم افزار CRM رکاما ثبت می شود. بنابراین برای بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM ( سی آر ام ) می توان از قابلیت نیز استفاده کرد که با این قابلیت تسلط افراد برای پاسخگو بودن به مشتریان نیز افزایش می یابد.

قابلیت ضبط مکالمه با CRM ( سی آر ام ) امکان بررسی مشکلات و نحوه ی پاسخگویی به مشتریان را نیز فراهم می کند. بنابراین مدیران سازمان ها می توانند با بررسی مکالمات ضبط شده به نحوه ی کار کارکنان خود پی ببرند. در این صورت مشکلات سازمان در این خصوص را می توان پیدا کرد و در جهت رفع آن ها باید کوشید. بدین صورت نیز پاسخگویی به مشتریان بهبود پیدا خواهد کرد.

مدیریت تماس های ناموفق با CRM ( سی آر ام )

در برخی از مواقع ممکن است تمامی کارمندان مشغول به صحبت باشند و نتوانند به مشتریان پاسخ دهند. در این هنگام شماره تماس مشتریان به عنوان تماس ناموفق ثبت می شود و یا اگر قبلا شماره ی مشتریان در CRM ثبت شده باشد، نام او در لیست تماس های ناموفق قرار می گیرد. بنابراین کارمندی که وظیفه ی پاسخگویی به آن مشتریان را دارد می تواند پس اتمام کار خود با مشتریان تماس بگیرد و پاسخوی مشتریان باشد. در این صورت مشتریان در صورت داشتن سوال به جواب خود می رسد.

هنگامی که یک مشتری با سازمان تماس می گیرد ولی کارمندان موفق به پاسخگویی نشوند، ممکن است مشتریان تماس مجدد با سازمان را فراموش کنند. بنابراین برای بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM ( سی آر ام ) می توان به قسمت تماس های ناموفق رفت و با مشتریان تماس برقرار کرد. در این صورت مشتریان در صورت فراموشی برای تماس مجدد، می توانند نیاز خود را با سازمان در میان بگذارند. در نتیجه رضایت مشتریان افزایش خواهد یافت.

برای اطلاع از چگونگی رضایتمندی مشتریان با نرم افزار CRM کلیک کنید.

بهینه سازی پاسخگویی به مشتریان با CRM
اهمیت بهینه کردن پاسخگویی به مشتریان. هبود پاسخگویی به مشتری با نرم افزار CRM. مزایای CRM برای پاسخگویی به مشتریان. بهینه سازی روابط بین مشتری و سازمان. بقابلیت سی آر ام در بهینه سازی پاسخگویی.

وجود راه های مختلف برای برقرای ارتباط با مشتری

با نرم افزار CRM رکاما علاوه بر برقراری تماس تلفنی، می توان از راه های دیگری با مشتریان تماس برقرار کرد. راه های دیگری مثل پیامک، ایمیل، فکس و شبکه های اجتماعی. بنابراین اگر مشتری و یا سازمان از طریق راه های گفته شده ارتباط برقرار کنند، سوابق آن ها در CRM ( سی آر ام ) ثبت می شود و قابل بررسی می باشد. علاوه بر این امکان ارسال پیام از طریق راه های گفته شده در خود نرم افزار CRM وجود دارد. در این صورت دیگر افراد نیازی ندارند برای ارسال پیامک یا ایمیل و یا فکس به نرم افزار دیگری مراجعه کنند.

امکانات برقراری ارتباط با مشتری از طریق راه های دیگر

امکانات دیگری برای بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM ( سی آر ام ) وجود دارد که مربوط به راه های بیان شده می باشد. به طور مثال می توان پیام های پیش نویسی را آماده کرد و با تنظیم کردن زمانبندی ارسال خودکار، پیام های مورد نظر را به مشتریان ارسال نمود. همچنین می توان به صورت پیشفرض پیام خاصی را در قبال ارسال عددی خاص توسط مشتری، ارسال کرد. این کار به صورت خودکار توسط نرم افزار CRM رکاما انجام خواهد شد. علاوه بر این امکان ایجاد وظیفه ای خاص برای هر کارمند در قبال ارسال پیامی تعیین شده از سوی مشتری وجود دارد. بدین صورت پاسخگویی به مشتریان با نرم افزار CRM رکاما صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله ی نرم افزار اطلاع رسانی مراجعه نمایید. همچنین مطالعه ی مقاله ی مدیریت رضایتمندی مشتری با نرم افزار CRM توصیه می شود.

برای دریافت راهنمایی های بیشتر برای بهبود پاسخگویی به مشتریان با نرم افزار CRM ( سی آر ام ) می توانید با کارشناسان رکاما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان رکاما به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد. برای اطلاع از راه های دیگر برای افزایش رضایت مشتریان و جذب مشتری بیشتر به مقاله ی باشگاه مشتریان مراجعه نمایید.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CRM رایگان
تماس با مدیر
بفرست...
Call Now Buttonمشاوره رایگان