بهبود پاسخگویی به مشتریان با نرم افزار CRM
بهبود پاسخگویی به مشتریان با نرم افزار CRM
۱۳۹۹-۱۱-۲۳
خدمات نرم افزار CRM
امکانات و خدمات CRM (مدیریت ارتباط با مشتری)
۱۳۹۹-۱۱-۲۳

بهبود خدمات دهی به مشتری با نرم افزار CRM

بهبود خدمات دهی به مشتریان

بهبود کیفیت خدمات دهی به مشتریان. کاربرد CRM در بهبود خدمات. افزایش رضایت مشتریان با خدمت دهی مناسب. اهمیت بهبود خدمات دهی. قابلیت های سی آر ام برای ارائه ی خدمات.

رضایت مشتریان همواره یکی از فاکتور های مهم برای هر سازمانی بوده است. یکی از روش های افزایش رضایت مشتریان، خدمت دهی مناسب و مورد انتظار مشتریان می باشد. بنابراین هر سازمانی باید به نوع خدمات دهی به مشتریان خود دقت کافی را داشته باشد تا بتواند رضایت مشتریان خود را افزایش دهد. برای بهبود این موضوع می توان از نرم افزا CRM رکاما استفاده کرد. چرا که بهبود خدمات دهی به مشتری با CRM ( سی آر ام ) بسیار اثر بخش خواهد بود. بنابراین مدیرانی که قصد دارند رضایت مشتریان خود را افزایش دهند، می توانند از قابلیت های نرم افزار CRM رکاما بهره مند شوند.

در این مقاله قصد داریم در خصوص اهمیت بهبود خدمات دهی به مشتریان و راه های آن توضیحات لازم را بیان کنیم. بدین منظور عناوین زیر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

کاربرد نرم افزار CRM برای خدمات دهی به مشتری
بهبود کیفیت خدمات دهی به مشتریان. کاربرد CRM در بهبود خدمات. قابلیت های سی آر ام برای ارائه ی خدمات. افزایش رضایت مشتریان با خدمت دهی مناسب. اهمیت بهبود خدمات دهی.

اهمیت بهبود خدمات دهی به مشتری با نرم افزار CRM ( سی آر ام )

سود هر سازمانی ارتباط مستقیمی با رضایت مشتریان آن سازمان دارد. اگر مشتریان از یک سازمانی رضایت کافی را داشته باشند، قطعا برای خرید مجدد به همان سازمان فکر خواهند کرد. هرچقدر رضایت مشتریان بیشتر باشد، احتمال خرید مشتریان نیز بیشتر می شود. اما هرچقدر میزان رضایت مشتریان کاهش یابد، ممکن است مشتریان برای خرید خود تصمیم دیگری بگیرند. بنابراین باید همواره در جهت حفظ و افزایش رضایت مشتریان کوشید. با استفاده از نرم افزار CRM رکاما می توان تمام کارهایی که منجر به افزایش رضایت مشتریان می شود را انجام داد. بنابراین با استفاده از نرم CRM ( سی آر ام ) رکاما می توان کیفیت خدمات دهی به مشتریان را نیز افزایش داد.

خدمات دهی به مشتری با CRM رکاما باعث می شود تا تمامی امور مربوط به خدمت دهی سر وقت و به بهترین شکل انجام شود. اما در صورتی که یک سازمان از CRM ( سی آر ام ) استفاده نکند و نتواند خدمات دهی خود را بهبود بخشد، مشتریان قطعا ناراضی خود را ابراز می کنند. برخی مشتریان ممکن است مستقیم نارضایتی خود را به سازمان اعلام کنند. برخی دیگر ممکن است اعلام نکنند ولی دیگر برای خرید محصول و یا خدمات به آن سازمان مراجعه نکنند. دسته ی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است نارضایتی خود را به دیگران هم منتقل کنند و با این کار علاوه بر از دست رفتن مشتریان قدیمی، مشتریان جدیدی نیز جذب سازمان نخواهد شد. بنابراین بهبود خدمات دهی به مشتری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

راه های بهبود خدمات دهی به مشتریان با سی آر ام

اکنون که اهمیت بهبود خدمات دهی بیان شد، به راه های بهبود خدمات دهی به مشتریان با نرم افزار CRM رکاما می پردازیم. نرم افزار CRM رکاما قابلیت های مختلفی برای ایجاد ارتباط با مشتریان و به طور کلی مدیریت ارتباط با مشتری دارد. بنابراین با استفاده از این قابلیت ها می توان به بهبود خدمات دهی پرداخت. در ادامه به این قابلیت های مهم و کاربردی که باعث می شود خدمت دهی به مشتریان بهبود یابد و رضایت آن ها نیز افزایش یابد، خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

همچنین در صورت نیاز برای مشاوره ی رایگان در خصوص بهبود خدمات دهی با CRM ( سی آر ام ) می توانید با کارشناسان رکاما تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی مناسب به مشتریان با سی آر ام

اولین قدم برای بهبود خدمات دهی به مشتری، بهبود پاسخگویی به مشتریان است.  چرا که مشتریان هنگام دریافت خدمات انتظار پاسخگویی مناسب خواهند داشت. اگر مشتری به صورت حضوری برای دریافت خدمات مراجعه کند و یا به غیر حضوری با سازمان تماس برقرار کند، در هر حال لازم است تا به صورت مناسب به مشتری پاسخ داده شود. بنابراین لازم است تا کارمندان هر بخش توانایی لازم برای برقراری ارتباط و برخورد مناسب را داشته باشند. مشتریانی که به صورت تلفنی با سازمان ارتباط برقرار می کنند، انتظار دریافت پاسخ را در زمان کوتاه دارند. با استفاده از نرم افزار CRM رکاما می توان مدت زمان پاسخگویی به مشتریان را کاهش داد.

نرم افزار CRM اطلاعات مشتریان را در خود ذخیره می کند. بنابراین هنگامی که مشتریان با سازمان تماس برقرار می کنند، در کمترین زمان می توان به این اطلاعات دست پیدا کرد. به همین علت می توان در زمان کوتاهی پاسخگوی مشتریان بود. در نتیجه با پاسخگویی مناسب به مشتریان، بهبود خدمات دهی به مشتریان با CRM ( سی آر ام ) اتفاق می افتد. برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص این موضوع به مقاله ی بهبود پاسخگویی به مشتریان با CRM مراجعه کنید.

بهینه سازی خدمات ارائه شده به مشتریان
بهبود کیفیت خدمات دهی به مشتریان. کاربرد CRM در بهبود خدمات. افزایش رضایت مشتریان با خدمت دهی مناسب. اهمیت بهبود خدمات دهی. قابلیت های سی آر ام برای ارائه ی خدمات.

پشتیبانی مناسب به مشتری

یکی دیگر از راه های بهبود خدمات دهی به مشتری ارائه ی پشتیبانی مناسب به مشتریان است. مشتریان پس از تهیه ی کالا و یا خدمات انتظار دارند تا بتوانند از پشتیبانی کمک بگیرند. پشتیبانی محصولات و یا خدمات نیز باید به صورت صحیح مدیریت شوند. نرم افزار CRM رکاما امکان مدیریت و بهبود پشتیبانی را نیز فراهم کرده است. در نرم افزار CRM تمامی امور مربوط به پشتیبانی نیز ثبت می شود. در هر زمان که مشتری از پشتیبانی استفاده کرده باشد، اطلاعات کامل مربوط به نوع پشتیبانی و نحوه ی خدمت دهی در CRM ( سی آر ام ) ثبت می شود.

اطلاعات محصولات و یا خدمات خریداری شده توسط مشتریان نیز در CRM رکاما ثبت می شود. بنابراین هنگامی که یک مشتری با سازمان تماس می گیرد و درخواست پشتیبانی می دهد، به راحتی می توان به اطلاعات محصول و یا خدمت دریافت شده دست پیدا کرد. بنابراین در کمترین زمان می توان پشتیبانی لازم را به مشتری ارائه کرد. هنگامی که پشتیبانی مناسب باشد، رضایت مشتریان نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین پشتیبانی مناسب از دیگر تکنیک های بهبود خدمات دهی به مشتری با CRM رکاما می باشد. برای آگاهی بیشتر در این خصوص مقاله ی نرم افزار خدمات پس از فروش را نیز مطالعه نمایید.

بررسی شکایات مشتریان

مورد دیگری که در بهبود خدمات دهی موثر است، رسیدگی به شکایات مشتریان است. اگر یک مشتری از سازمان ناراضی باشد و شکایت خود را به سازمان منتقل کند، باید به شکایت او رسیدگی شود. حتی اگر حق با مشتری نباشد. چرا که در صورت عدم رضایت مشتری، ممکن است مشتریان دیگری را نیز مطلع سازد. و یا حتی ممکن است یک نقطه ضعفی در سازمان وجود داشته باشد که مدیر سازمان از آن بی اطلاع باشد. بنابراین بررسی شکایات مشتریان به سازمان کمک می کند تا نقاط ضعف خود را بشناسد و آن ها را بهبود دهد.

با بررسی شکایات مشتریان رضایت مشتریان را می توان جلب کرد. بنابراین یکی از راه های بهبود خدمات دهی به مشتری با نرم افزار CRM رکاما رسیدگی به انتقادات و شکایات مشتریان می باشد. چرا که نرم افزار CRM ( سی آر ام ) قابلیت ثبت شکایات مشتریان را نیز دارد. با ثبت شکایت یک مشتری می توان وظیفه ای را برای کارمندان ایجاد کرد تا علت عدم نارضایتی مشتری پیدا شود و در جهت رفع آن اقدامات لازم صورت بگیرد. با برطرف شدن نقاط ضعف سازمان با بررسی شکایات، قطعا خدمات بهتری به مشتریان ارائه خواهد شد. برای نحوه ی مدیریت رضایت مشتریان می توانید مقاله ی رضایتمندی مشتریان با نرم افزار CRM را مطالعه نمایید.

دریافت نظرات برای بهبود خدمات دهی
افزایش رضایت مشتریان با خدمت دهی مناسب. اهمیت بهبود خدمات دهی. بهبود کیفیت خدمات دهی به مشتریان. کاربرد CRM در بهبود خدمات. قابلیت های سی آر ام برای ارائه ی خدمات.

مشاهده ی نظرات و پیشنهادات

یکی از راه های بسیار موثر برای بهبود خدمات دهی به مشتریان، دریافت نظرات و پیشنهادات مشتریان می باشد. سازمان و یا فروشگاه در هر زمانی می تواند با دریافت نظرات مشتریان به بهبود سازمان بپردازد. در این صورت می توان پینشهادات و نظرات مشتریان را بررسی کرده و برای اجرای آن ها اقدام کند. هنگامی که مشتری مشاهده کند که نظر او برای سازمان ارزشمند است احساس رضایت به او دست خواهد داد.

برای ترغیب مشتریان برای نظر دادن می توان از قابلیت های باشگاه مشتریان رکاما استفاده کرد. برای درک بهتر این موضوع می توانید مقاله ی نرم افزار نظر سنجی را مطالعه نمایید. البته باشگاه مشتریان امکانات کاربردی دیگری نیز دارد که می توانید برای آگاهی از مهم ترین قابلیت آن به مقاله ی استراتژی وفادار سازی مشتریان مراجعه نمایید.

ایجاد نظر سنجی با نرم افزار CRM رکاما

برای دریافت نظرات مشتریان باید از فرم های نظر سنجی استفاده کرد. نرم افزار CRM رکاما امکان ایجاد فرم های مختلف نظر سنجی را فراهم کرده است. بنابراین در هر زمان که نیاز باشد می توان فرم های نظر سنجی را برای بهبود خدمات دهی به مشتریان ایجاد کرد و از آن ها استفاده کرد. علاوه بر این نظرات و پیشنهادات مشتریان در نرم افزار CRM ( سی آر ام ) ثبت می شود و می توان به آسانی آن ها مورد بررسی قرار داد. با این کار دقت بررسی نظرات مشتریان افزایش پیدا خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره جهت بهبود خدمات دهی به مشتریان با نرم افزار CRM رکاما می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان رکاما شما را برای پیشرفت سازمان با کمک CRM راهنمایی خواهند کرد.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان
Call Now Buttonمشاوره رایگان
تماس با مدیر
بفرست...