Manage customer behavior with CRM | نرم افزار CRM | سی آر ام چیست؟
مدیریت رفتار مشتری با نرم افزار CRM | منیج چیست | Manage customer behavior
۱۳۹۹-۱۰-۰۷
بهترین نرم افزار بازاریابی ایران چیست؟ | CRM
بهترین نرم افزار بازاریابی ایران
۱۳۹۹-۱۰-۰۷

مدیریت وفاداری مشتری با باشگاه مشتریان

Customer Loyalty Management with Customer Club | باشگاه مشتری

Customer Loyalty Management with Customer Club . مدیریت وفاداری مشتری با باشگاه مشتریان

وفادار سازی مشتریان یکی از اهداف مهم مدیران سازمان می باشد. چرا که سود هر فروشگاه و یا سازمانی به تعداد مشتریان و وفاداری آن ها بستگی دارد. هرچقدر وفاداری مشتری ها بیشتر باشد، قطعا تعداد مشتریان نیز افزایش می یابد. بنابراین علاوه بر فروش مجدد به مشتریان قدیمی، مشتریان جدیدی نیز به واسطه ی مشتری های وفادار جذب سازمان خواهند شد. برای مدیریت وفاداری مشتری های سازمان باید از ابزار مناسبی استفاده کرد. چرا که بدون مدیریت وفاداری مشتری ها نمی توان به این هدف دست پیدا کرد. باشگاه مشتریان یک ابزار بسیار کاربردی در این خصوص می باشد. به همین منظور در این مقاله توضیحات لازم در خصوص مدیریت وفاداری مشتری با باشگاه مشتریان تحت عناوین زیر داده خواهد شد.

مدیریت وفاداری مشتری
کاربرد باشگاه مشتریان برای وفادارسازی مشتریان. مدیریت وفاداری مشتری با باشگاه هواداران

اهمیت وفادارسازی مشتری

خرید محصولات هر فروشگاهی یا توسط مشتریان قدیمی صورت می گیرد و یا مشتریان جدید. اما برای آنکه بتوان یک محصول را به مشتریان جدید فروخت باید بین ۶ تا ۸ برابر بیشتر از مشتریان قدیمی هزینه کرد. چرا که اعتماد سازی مشتریان جدید کار سخت تری خواهد بود. اما فروش به مشتریان قدیمی و تبلیغ برای آن ها تنها چند درصد از هزینه ی تبلیغ برای جذب مشتری جدید هزینه در بر دارد. به همین منظور حفظ مشتریان قدیمی در هزینه های تبلیغات باعث صرفه جویی می شود. و این امر یکی از دلایل اهمیت وفادار سازی مشتری می باشد. نرم افزار باشگاه مشتریان به مدیران فروشگاه کمک می کند تا به این صرفه جویی اقتصادی دست پیدا کنند.

از دیگر مزایای حفظ مشتریان قدیمی و مدیریت وفاداری مشتری ، برند سازی می باشد. چرا که اگر فروشگاه ها بتوانند درصد زیادی از مشتریان خود را به مشتری های وفادار تبدیل کنند، به مرور زمان همه جا صحبت از برند فروشگاه خواهد شد. بنابراین با باشگاه مشتریان و مدیریت وفداری مشتری ها می توان ذهنیت خوبی به جا گذشت. در نتیجه در دنیای رقابت امروزه به راحتی می توان از رقیبان پیشی گرفت. این کار با نرم افزار باشگاه مشتریان رکاما به راحتی قابل انجام است.

قابلیت های باشگاه مشتریان برای مدیریت وفاداری مشتری

همان طور که بیان شد نرم افزار باشگاه مشتریان یک ابزار بسیار کاربردی در خصوص وفادار سازی مشتریان و مدیریت وفاداری آن هاست. اما باشگاه هواداران و یا همان مشتریان دارای چه قابلیت ها و کاربرد هایی می باشد که به مدیریت وفاداری مشتری ها کمک می کند؟ برای پاسخ به این سوال می توان به ارائه ی خدمات به مشتری توسط باشگاه مشتریان، ارائه ی راه های مختلف برای امتیاز دهی به مشتریان و بررسی سلیقه های مشتریان برای وفادارسازی آن ها اشاره کرد. در ادامه به توضیح هریک از این موارد خواهیم پرداخت.

ارائه خدمات برای وفاداری به مشتری
مدیریت وفاداری مشتری با باشگاه هوادارن. کاربرد باشگاه مشتریان برای وفادارسازی مشتریان

ارائه ی خدمات به مشتری توسط باشگاه مشتریان

در ابتدا برای درک مدیریت وفاداری مشتری بهتر است تا با نحوه ی وفادار شدن مشتریان توسط باشگاه آشنا شد. نرم افزار باشگاه رکاما نرم افزار و یا محیطی از سایت فروشگاه می باشد که مشتریان می توانند در آن اقدام به اخذ امتیاز نمایند. این امتیاز ها می تواند از طریق راه های مختلفی صورت بگیرد. سپس مشتریان با جمع آوری امتیازات می توانند از خدمات و مزایای باشگاه بهره مند شوند. البته میزان امتیاز دهی برای هر محصول و یا هر میزان فروش باید به صورت کارشناسی شده صورت گیرد. چرا که فروشگاه نباید با امتیاز دهی به مشتریان دچار ضرر شود. بلکه باید امتیاز دهی به گونه باشد که مشتری برای اخذ امتیاز بیشتر سود بیشتری را برای سازمان به دنبال داشته باشد.

نحوه ی خرج امتیازات در باشگاه هواداران و یا همان مشتریان بهتر است دارای تنوع باشد. هرچقدر تنوع خدمات باشگاه بیشتر باشد، رضایت مشتریان و وفاداری آن ها نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه فروش سازمان نیز بیشتر می شود. علاوه بر این با بررسی مزایای استفاده شده توسط مشتریان، مدیریت وفاداری مشتری ها آسان تر خواهد شد. میزان خرج امتیازات نیز باید همانند میزان امتیاز دهی با بررسی های کارشناسی شده صورت بگیرد. چرا که برای خرج امتیاز باید رضایت مشتری در نظر گرفته شود. علاوه بر این باید میزان سوددهی مقدار امتیاز اخذ شده نیز در نظر گرفته شود.

مدیریت وفاداری مشتری با ارائه ی راه های مختلف برای امتیاز دهی و خرج امتیاز در باشگاه

برای آنکه بتوان مدیریت وفاداری مشتری را دقیق تر انجام داد، باید راه های مختلفی را برای امتیاز گرفتن مشتریان در نظر گرفت. اصلی ترین راه اخذ امتیاز توسط مشتریان، امتیاز گیری به دلیل خرید از فروشگاه می باشد. اما راه های دیگری را نیز باید برای امتیاز دادن به مشتریان در نظر گرفت. یکی دیگر از راه های مناسبی که می توان برای دادن امتیاز در نظر گرفت، تکمیل فرم های باشگاه می باشد.

یکی از این فرم ها می تواند فرم اطلاعات افراد باشد. اطلاعاتی مثل تاریخ تولد، علایق، شماره تماس و … . به طور مثال با داشتن تاریخ تولد مشتریان می توان به صورت خودکار ارسال پیام تبریک تولد را فعال نمود. در این صورت در روز تولد مشتریان یک پیام حاوی متن تبریک برای مشتری ارسال خواهد شد. مشتری با خواندن پیام تبریک احساس رضایت بیشتری می کند. در خصوص افزایش رضایت مشتریان می توانید مقاله ی افزایش رضایت مشتریان با باشگاه مشتریان را مطالعه نمایید.

مثال دیگر برای امتیازدهی و خرج امتیاز

برای مثال دیگر از مزایای تکمیل فرم ها توسط مشتری برای مدیریت وفاداری مشتری ها می توان به دست یابی به علایق مشتریان اشاره کرد. به طور مثال اگر مشتریان یک فروشگاه به حرفه های خاضی علاقه دارند می توان ابزار آن حرفه ها را در باشگاه مشتریان اضافه کرد. و یا مثلا اگر علاقه مند به آثار تاریخی هستند می توان تخفیف بازدید از موزه ها را برای مشتریان در نظر گرفت. به طور کلی هرچقدر راه های امتیاز دهی و امتیاز گیری بیشتر باشد، مدیریت وفاداری مشتری ها دقیق تر صورت می گیرد.

اگر یک فروشگاه بتواند مزایا و خدمات مختلف از سازمان های دیگر را علاوه بر محصولات خودش در باشگاه مشتریان ارائه کند، پیشرفت زیادی در خصوص وفادار سازی مشتریان و مدیریت وفاداری مشتری ها انجام داده است. چرا که رضایت مشتریان در این حالت چندبرابر می شود. همچنین مشتریان برای استفاده از خدمات متنوعی که وجود دارند، برای اخذ امتیاز بیشتر، ترغیب خواهند شد.

مدیریت وفاداری با بررسی سلیقه ی مشتریان
باشگاه هواداران برای وفادارسازی مشتریان
بررسی سلیقه های مشتریان برای وفادارسازی آن ها با باشگاه مشتریان

مشتریان در ازای خرج امتیازت خود، محصول و یا خدماتی را دریافت می کنند. مدیران فروشگاه ها می توانند با بررسی این محصولات به سلیقه ی مشتریان پی ببرند. چرا که هرچقدر استفاده از یک خدمت و یا محصول بیشتر باشد، سلیقه ی اکثریت مشتریان را نشان می دهد. بنابراین فروشگاه می تواند برای وفادارسازی مشتری های خود بر روی این محصولات تخفیف هایی را در زمان های مختلف اعمال کند. در این صورت مشتریان رضایت حداکثری را در این خصوص از فروشگاه خواهند داشت. بدین صورت مدیریت وفادری مشتری ها نیز با در نظر گرفتن رضایت مشتریان انجام خواهد شد.

این مزایا و کاربرد های بیان شده با نرم افزار باشگاه مشتریان رکاما به راحتی قابل دست یابی است. فقط کافی است تا یک فروشگاه باشگاه مشتریان رکاما را برای مشتریان خود ایجاد کند تا به راحتی بتواند مدیریت وفاداری مشتری های خود را انجام دهد. با وفاداری مشتریان، سود سازمان همواره در حال افزایش می باشد. برای اجرا و پیاده سازی بهترین باشگاه مشتریان در فروشگاه خود می توانید با کارشناسان رکاما در تماس باشید. کارشناسان رکاما با تجربه و دانش بالایی که دارند، مدیران فروشگاه ها و سازمان ها را برای اجرای بهترین باشگاه مشتریان راهنمایی خواهند کرد.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان
Call Now Buttonمشاوره رایگان
تماس با مدیر
بفرست...