چگونه با مشتری حرف بزنیم
چطور با مشتری حرف بزنیم؟
۱۳۹۹-۱۲-۱۴
اهمیت اصول مذاکره
اصول مذاکره با CRM
۱۳۹۹-۱۲-۱۴

۳ تفاوت مهم بین نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM

تفاوت باشگاه مشتریان و CRM چیست؟

تفاوت بین CRM با باشگاه مشتریان. فرق اصلی باشگاه وفاداری با مدیریت ارتباط با مشتری. بهترین نرم افزار برای سازمان. خدمات CRM و باشگاه مشتریان چیست؟ مهم ترین تفاوت نرم افزار باشگاه مشتریان با نرم افزار CRM.

در دنیای رقابت بین کسب و کار ها استفاده از نرم افزار های کاربردی بسیار مهم شده است. چرا که این نرم افزار ها کمک چشم گیری به افزایش سود سازمان می کنند. افزایش سود می تواند از طریق راه های مختلفی انجام شود. نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM دو نرم افزار کاربردی برای کسب و کارها می باشند که البته هرکدام ویژگی های متفاوتی دارند. گاهی این نرم افزار ها با کاهش هزینه ها منجر به افزایش سود خواهند شد و گاهی با افزایش میزان فروش. در هر صورت با استفاده از نرم افزار های باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM می توان به سود بیشتر دست پیدا کرد. در این مقاله قصد داریم به ۳ تفاوت باشگاه مشتریان و CRM بپردازیم.

عناوین زیر در این مقاله در خصوص تفاوت های نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM بررسی خواهند شد. با مطالعه ی کامل این مقاله می توان به تفاوت های این دو نرم افزار پی برد و بهترین آن ها را برای کسب و کار خود انتخاب کرد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مهم ترین تفاوت بین باشگاه مشتریان و CRM
تفاوت بین CRM با باشگاه مشتریان. فرق اصلی باشگاه وفاداری با مدیریت ارتباط با مشتری.

نرم افزار CRM

در ابتدا برای درک بهتر از تفاوت های باشگاه مشتریان و CRM به تعریف هریک از این نرم افزارها می پردازیم. نرم افزار CRM و یا همان مدیریت ارتباط با مشتری یک نرم افزار عملیاتی برای مدیریت ارتباطات می باشد. با نرم افزار CRM رکاما می توان تمامی امور مدیریتی سازمان را انجام داد. با آسان شدن کارهای مدیریتی می توان اقدامات بیشتری را برای رشد سازمان و کسب و کار انجام داد. علاوه بر این تماموی امور مربوط به مشتریان با نرم افزار سی آر ام به راحتی قابل انجام است.

نرم افزار CRM و یا همان مدیریت ارتباط با مشتری امکانات گسترده و جامعی دارد که قطعا در یک پاراگراف نمی توان همه ی آن ها را شرح داد . در این قسمت قصد داشتیم به طور کلی این نرم افزار معرفی شود. برای آگاهی بیشتر از این نرم افزار می توانید به مقاله ی نرم افزار CRM چیست؟ مراجعه نمایید.

نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان که در این مقاله قصد داریم تفاوت های آن را با CRM بررسی کنیم یک نرم افزار برای جذب مشتری بیشتر می باشد. با استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان و یا همان باشگاه وفاداری می توان خدماتی را به مشتریان ارائه نمود تا رضایت آن ها افزایش یابد. با افزایش رضایت مشتریان میزان فروش نیز افزایش می یابد. بدین صورت می توان با کمک باشگاه مشتریان سود سازمان را افزایش داد.

امکانات باشگاه مشتریان نیز بسیار گسترده و متنوع می تواند باشد. بنابراین در این قسمت تنها به تعریف کلی این نرم افزار پرداختیم. اکنون که دو مفهوم نرم افزار CRM و باشگاه مشتریان بیان شد، به تفاوت باشگاه مشتریان و CRM خواهیم پرداخت. اما برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص باشگاه مشتریان می توانید مقاله ی باشگاه مشتریان را مطالعه نمایید.

فرق بین CRM و باشگاه مشتریان در چیست؟
خدمات CRM و باشگاه مشتریان بهترین نرم افزار برای سازمان. مهم ترین تفاوت نرم افزار باشگاه مشتریان با نرم افزار CRM. فرق اصلی باشگاه وفاداری با مدیریت ارتباط با مشتری.

۳ تفاوت باشگاه مشتریان با CRM

در این بخش به مهم ترین تفاوت های باشگاه مشتریان با نرم افزار CRM خواهیم پرداخت. تفاوت های زیادی می توان بین سی آر ام و باشگاه وفاداری پیدا کرد. اما ۳ تفاوت مهم بین نرم افزار سی آر ام و باشگاه مشتریان وجود دارد که این دو نرم افزار را از یکدیگر متمایز می سازد. این ۳ تفاوت مهم به شرح زیر می باشد.

تفاوت در خدمات به مشتریان در CRM و باشگاه مشتریان

اولین مورد از ۳ تفاوت مهم بین باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM تفاوت در خدمات به مشتری ها می باشد. با استفاده از نرم افزار CRM و یا همان مدیریت ارتباط با مشتری رکاما می توان خدمات پس از فروش را نیز به مشتریان ارائه کرد. تمامی اطلاعات مربوط به سوابق خرید و اعتبار خدمات به مشتری در نرم افزار CRM رکاما ثبت می شود. بنابراین با استفاده از سی آر ام رکاما می توان امور مربوط به خدمات پس از فروش را با بیشتری دقت و در کمترین زمان انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه ی مقاله ی خدمات پس از فروش CRM رکاما را مطالعه نمود.

اما خدمات در باشگاه مشتریان با نرم افزار CRM تفاوت دارد. خدمات باشگاه مشتریان شامل خدماتی می شود که مشتری حتی ثبل از خرید خود می تواند دریافت کند. باتوجه به این موضوع که باشگاه مشتریان در دو نوع باز و بسته وجود دارد می توان برای جذب مشتری بیشتر و یا وفادار سازی مشتریان قدیمی خدماتی را در نظر گرفت. منظور از خدمات در باشگاه مشتریان جوایز و کدهای تخفیفی می باشد که که جز انواع خدمات باشگاه مشتریان محسوب می شوند. بنابراین تفاوت بین باشگاه مشتریان و CRM در بحث خدمات، نوع خدمت دهی به مشتریان می باشد.

تفاوت در مدیریت در باشگاه مشتریان و CRM

یکی دیگر از تفاوت های نرم افزار CRM با باشگاه مشتریان، تفاوت در مدیریت با این ابزار می باشد. با استفاده از باشگاه مشتریان می توان مشتریان و میزان فروش محصولات را مدیریت کرد. چرا که اطلاعات فروش محصولات از طریق خریدی که مشتریان انجام می دهند و امتیازی که کسب می کنند، در باشگاه مشتریان ثبت می شود. بنابراین برای انجام برنامه ریزی های لازم جهت فروش محصولات می توان از اطلاعات ثبت شده در باشگاه مشتریان استفاده کرد.

تفاوتی که بین باشگاه مشتریان و CRM در این زمینه ی مدیریت وجود دارد این است که با استفاده از نرم افزار CRM می توان تمامی جنبه های سازمان را مدیریت کرد. اطلاعاتی مثل وظایف کارمندان، صورتحساب های مالی، اطلاعات بازاریابی و بازاریابان، میزان فروش و به طور کلی هر اتفاقی که در سازمان رخ بدهد با CRM رکاما قابل مدیریت کردن می باشد. همچنین در نرم افزار CRM رکاما اطلاعات مربوط به خرید مشتریان همانند باشگاه مشتریان ثبت می شود. اما امکان گزارش گیری های مختلف در نرم افزار  سی آر ام گسترده تر می باشد. بنابراین بحث گزارش گیری نیز یکی دیگر از تفاوت های نرم افزار CRM با باشگاه مشتریان می باشد.

 تفاوت در جذب رضایت مشتری در باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM

اکنون به سومین تفاوت بین باشگاه مشتریان و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می پردازیم. برای جذب مشتری می توان از هر نرم افزار CRM و باشگاه مشتریان می پردازیم. اما کاربرد هرکدام برای جذب مشتری متفاوت است.

با استفاده از نرم افزار CRM می توان اطلاعات و علایق مشتریان را ثبت کرد. بنابراین هرگاه مشتری با سازمان تماس می گیرد. می توان روحیات و اخلاق مشتری را بررسی کرد و مطابق با آن با مشتری صحبت کرد. چگونگی صحبت با مشتری یکی از عوامل مهم در کسب رضایت مشتری می باشد. همچنین سایر امور مربوط به مشتریان با CRM رکاما در کمترین زمان ممکان انجام خواهد شد. چرا که نرم افزار سی آر ام نظم و دقت در امور را در حد چشمگیری افزایش می دهد. بدین صورت مشتری با مشاهده ی سرعت و دقت در کارها از رضایت بیشتر برخوردار خواهد شد.

نرم افزار باشگاه فاداری برای جذب رضایت مشتری دارای تفاوت هایی نسبت به CRM می باشد. با استفاده از باشگاه مشتریان می توان خدمات دلخواه مشتریان را به آن ها ارائه کرد و رضایت آن ها را بدست آورد. بنابراین جلب رضایت مشتریان با باشگاه مشتریان از طریق جوایزی که باید متناسب با سلیقه ی مشتریان باشد صورت می گیرد. در خصوص اطلاع از اصول مشتری مداری می توانید به مقاله ی اصول مشتری مداری با باشگاه مشتریان را مطالعه نمایید.

3 تفاوت اصلی بین نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار سی آر ام
بهترین نرم افزار برای سازمان. تفاوت بین CRM با باشگاه مشتریان. خدمات CRM و باشگاه مشتریان.

انتخاب بهترین نرم افزار برای کسب و کار

نرم افزار های CRM و باشگاه مشتریان تفاوت های دیگری نیز با یکدیگر دارند. اما در این مقاله به ۳ تا از مهم ترین تفاوت های بین باشگاه وفاداری و سی آر ام پرداخته شد. با این وجود می توان بهترین نرم افزار را برای سازمان خود انتخاب کرد. اگر یک کسب و کاری نیاز به وفادار سازی مشتریان دارد، بهتر است از نرم افزار باشگاه مشتریان رکاما استفاده کند. اما اگر یک سازمان به دنبال یک ابزار مناسب برای مدیریت امور سازمان و کارمندان و همچنین مشتریان خود دارد باید از نرم افزار CRM استفاده کند.

سازمان هایی که به دنبال سود حداکثری می باشند، می توانند از این دو نرم افزار به طور همزمان استفاده کنند. رکاما با طراحی باشگاه مشتریان و نرم افزار CRM توانسته است ارتباط بین این دو نرم افزار را ایجاد کند. بنابراین مدیرانی که قصد پیشرفت و رشد سازمان خود را دارند بهتر است از هر دو نرم افزار استفاده کنند. برای دریافت مشاوره در خصوص پیاده سازی نرم افزار CRM رکاما و یا باشگاه مشتریان رکاما می توانید با مشاورین و کارشناسان ما تماس بگیرید. مشورت با کارشناسان رکاما شما را برای انتخاب بهترین نرم افزار یاری خواهد کرد.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان
Call Now Buttonمشاوره رایگان
تماس با مدیر
بفرست...