گزارش گیری با CRM رکاما
گزارش گیری با نرم افزار CRM
۱۳۹۹-۱۱-۲۹
کاربرد CRM در مراکز درمانی
اهمیت و کاربرد نرم افزار CRM در مراکز درمانی
۱۳۹۹-۱۱-۲۹

کاربرد نرم افزار CRM در پزشکی

کاربرد CRM برای پزشکان ایران

کاربرد های نرم افزار CRM برای پزشکان. نرم افزار مدیریت بیماران. نرم افزار CRM برای نوبت دهی به بیمار. قابلیت های سی آر ام در مطب پزشکی. مزایای CRM رکاما برای پزشکان. CRM رایگان.

در صنعت پزشکی و درمانی، افراد بیمار مشتریان پزشکان محسوب می شوند. بنابراین مدیریت مریض ها همانند مدیریت مشتریان سایر سازمان ها اهمیت ویژه ای دارد. چرا که بیماران علاوه بر تخصص دکتر، به نحوه ی ارائه ی خدمات دهی و برخورد منشی ها نیز توجه ویژه ای دارند. بنابراین باید در جهت بهبود این روابط کوشید. نرم افزار CRM برای پزشکان نیز قابل استفاده است. بنابراین پزشکان با استفاده از نرم افزار CRM رکاما می توانند به بهبود روابط خود با بیماران خود بپردازند. در این مقاله قصد داریم به کاربرد CRM در پزشکی بپردازیم. کاربردها و قابلیت هایی که باعث می شود رضایت بیماران افزایش یابد.

در این مقاله عناوین زیر در خصوص کاربرد های نرم افزار CRM رکاما برای پزشکان مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین پزشکان با مطالعه ی این مقاله می توانند از خدماتی که CRM در اختیاز آن ها می گذارد مطلع شوند.

نرم افزار CRM برای مطب پزشکی
سی آر ام در مطب پزشکی. CRM برای پزشکان. نرم افزار مدیریت بیماران. CRM رکاما برای پزشکان.

اهمیت CRM در پزشکی

مدیریت بیماران در بسیاری از مطب های پزشکی کار آسانی نمی باشد. چرا که بسیاری از پزشکان دارای مراجعه کنندگان زیادی می باشند و هرکدام ممکن است قصد مراجعه ی مجدد نیز داشته باشند. هرچه میزان بیماران یک پزشک بیشتر باشد، مدیریت آن ها نیز سخت تر خواهد شد. اما با استفاده از نرم افزار CRM رکاما این چالش رفع خواهد شد. چرا که نرم افزار CRM رکاما در پزشکی دارای تمامی ابزار های لازم و قابلیت های کاربردی که یک مطب پزشکی نیاز دارد تا بتواند مشتریان خود را مدیریت کند، می باشد. در ادامه این قابلیت ها و ابزار های کاربردی معرفی خواهند شد.

تسریع زمان انجام امور مربوط به بیماران یکی دیگر دلایل اهمیت CRM در پزشکی می باشد. چرا که یکی دیگر از کاربرد CRM برای پزشکان این است که پزشک ها به راحتی می توانند با چند کلیک تمامی امور مربوط به بیماران خود را انجام دهند. بنابراین هرچه زمان امور بیماران کاهش یابد، کیفیت معاینه نیز بالاتر می رود. بیماران نیز با گذراندن وقت کمتر در مطب احساس رضایت بیشتری خواهند کرد. علاوه بر این پزشکان با انجام سریع تر امور بیماران می توانند بیماران بیشتری را ویزیت نمایند.

اولین کاربرد CRM در پزشکی: سیستم نوبت دهی

یکی از معضلات همیشگی پزشکان نوبت دهی به بیماران می باشد. البته این کار توسط منشی های پزشکان انجام می شود. اما نحوه ی چگونگی نوبت دهی توسط پزشک ها تعیین می شود. با این حال در بسیاری از مطب ها شاهد ضعف سیستم نوبت دهی هستیم. به گونه ای که یا بیماران به سختی می توانند نوبت بگیرند و یا مدت زمان زیادی را باید در انتظار نوبت بشینند. همچنین ممکن است بسیاری از بیماران نوبت خود را فراموش کرده و بدین صورت نتوان مدیریت دقیقی انجام داد.

مهم ترین کاربرد CRM برای پزشکان بهبود شرایط نوبت دهی می باشد. چرا که با استفاده از نرم افزار CRM رکاما می توان اطلاعات مشتریان را به همراه تاریخ و ساعت نوبت دهی در آن درج کرد. بدین صورت دیگر هیچ اشتباهی در خصوص نوبت دهی به مشتریان و تداخل آن ها بوجود نخواهد آمد. همچنین در نرم افزار CRM و یا همان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توان بیماران را با وضعیت های مختلف ثبت کرد. بنابراین می توان با استفاده از CRM در پزشکی مدت زمان ویزیت مریض هارو تعیین کرد.

نرم افزار CRM چیست؟

CRM در پزشکی
نرم افزار CRM برای نوبت دهی به بیمار. کاربرد های نرم افزار CRM برای پزشکان. نرم افزار مدیریت بیماران.

یادآوری نوبت به بیماران با CRM

یکی از مشکلات دیگری که در سیستم نوبت دهی وجود دارد، عدم مراجعه ی بیماران در زمان تعیین شده می باشد. در اکثر مواقع این مشکل بخاطر فراموشی بیماران برای نوبتی که گرفته اند می باشد. در برخی موارد ممکن است روز نوبت دهی فراموش شود. در برخی از موارد نیز ممکن است ساعت مراجعه فراموش شود که در این صورت بیمار در ساعت دیگری که ممکن است مطب شلوغ باشد مراجعه کند.

با استفاده از نرم افزار CRM رکاما این مشکل قابل حل می باشد. چرا که کاربرد CRM برای پزشکان در زمینه ی نوبت دهی بسیار موثر می باشد. با استفاده از نرم افزار CRM رکاما می توان تنظیمات ارسال خودکار پیام یادآوری نوبت را تنظیم نمود. با این قابلیت تنها کافیست یکبار متن پیام یادآوری نوشته شود. سپس باید تعیین کرد که چند ساعت و یا چند روز قبل از زمان نوبت بیمار، پیام برای بیمار فرستاده شود. در این صورت احتمال فراموشی بیماران برای مراجعه بسیار کاهش می یابد. این کاربرد از سی آر ام در پزشکی احساس رضایت بیماران را نیز افزایش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اطلاع رسانی می توانید مقاله ی نرم افزار اطلاع رسانی را مطالعه نمایید.

ثبت اطلاعات بیماران در CRM

یکی دیگر از کاربرد های CRM برای پزشکان امکان ثبت اطلاعات مشتریان می باشد. این قابلیت از نرم افزار CRM در پزشکی، امکان درج و ذخیره ی اطلاعات بیماران را به پزشکان می دهد. بنابراین بیماران در هر بار مراجعه به پزشک نیازی به همراه داشتن مدارک خود ندارند. چرا که پزشک با مراجعه به پنل بیمار ثبت شده در CRM در کمترین زمان می تواند به پرونده ی مخاطب دست پیدا کند. این ویژگی باعث می شود تا اگر مشتری مدارک پزشکی خود را از دست بدهد، پزشک او بتواند آن ها را مشاهده کند. این کاربرد از نرم افزار CRM برای پزشکان باعث می شود تا امکان گم شدن پرونده های پزشکی در مطب نیز کاهش پیدا کند.

تمامی اطلاعات بیماران اعم از دارو های تجویز شده، آزمایش های انجام شده و سایر امور مربوط به درمان بیمار در CRM ثبت می شود. همچنین امکان اسکن عکس ها و اسناد بیماران در CRM وجود دارد. اگر یک بیمار به صورت تلفنی با پزشک تماس گرفته باشد، اطلاعات تماس و حتی صدای ضبط شده ی او در نرم افزار CRM رکاما به ثبت می رسد.

دریافت گزارشات بیماران با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

یکی دیگر از کاربرد های مهم CRM برای پزشکان امکان دریافت گزارشات مختلف می باشد. پزشکان با استفاده از این کاربرد CRM می توانند تمامی آمار و ارقام مربوط به مطب خود را بدست آورند. این اطلاعات می تواند در خصوص تعداد مراجعه ی کل بیماران، تعداد مراجعه ی بیماران با بیماری خاص، میزان مراجعه در روز های خاص، اطلاعات داروهای تجویز شده و به طور کلی اطلاعات در خصوص هر چیز دیگری که در CRM ثبت می شود. حتی اطلاعاتی مثل سن بیماران و یا محل سکونت آن ها.

این گزارشات تنها با چند کلیک ساده قابل دست یابی خواهند بود. بنابراین با این کاربرد CRM برای پزشکان امکان بررسی آمار و ارقام به راحتی مهیا می باشد. پزشکان از این اطلاعات می توانند در زمینه های مختلفی استفاده کنند. همچنین مقایسه ی گزارشات در زمان های مختلف می تواند به تصمیمات پزشکان در زمینه های گوناگون کمک کند. در این رابطه می توانید مقاله ی گزارش گیری اطلاعات در CRM را مطالعه نمایید.

قابلیت های سی آر ام برای پزشکان
کاربرد های نرم افزار CRM برای پزشکان. CRM در پزشکی.
افزایش رضایت بیماران با نرم افزار CRM

نرم افزار CRM رکاما باعث می شود تا تمامی امور مربوط به بیماران نظم پیدا کند. از نوبت دهی گرفته تا ویزیت و تجویز دارو. همه ی این کارها با استفاده از نرم افزار CRM سازماندهی می شوند. همچنین پزشکان زمان کمتری را برای چنین مسائلی صرف خواهند کرد. بنابراین می توانند زمان بیشتری را برای بررسی بیماران و یا ویزیت بیماران بیشتر تخصیص دهند. با کاهش زمان انجام امور مربوط به بیماران، رضایت بیماران نیز افزایش می یابد.

هرچقدر یک مطب پزشکی منظم و منسجم تر عمل کند، بیماران از پزشک رضایت بیشتری خواهند داشت. در نتیجه افراد در هنگام بیماری پزشکی را انتخاب خواهند کرد که علاوه بر تخصص مورد نیاز، دردسر کمتری را برای مراجعه به پزشک داشته باشند. علاوه بر این بیماران با دیدن ارزشی که با کاربرد سی آر ام برای پزشکان ایجاد شده است، احساس رضایتمندی خواهند کرد. با بیان کاربرد های CRM برای پزشکان می توان نتیجه گرفت که کار منشی های پزشکان نیز آسان تر خواهد شد. بنابراین منشی ها وقت بیشتری را می توانند برای خدمت رسانی به بیماران اختصاص دهند. برای درک بهتر این موضوع می توانید مقاله ی رضایتمندی مشتریان با نرم افزار CRM را نیز مطالعه نمایید.

برای دریافت مشاوره جهت راه اندازی CRM رکاما در مطب پزشکی می توانید با کارشناسان رکاما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان رکاما شما را برای راه اندازی بهترین نوع نرم افزار CRM راهنمایی خواهند کرد.

قیمت CRM

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان
Call Now Buttonمشاوره رایگان
تماس با مدیر
بفرست...