کاربرد CRM برای پزشکان ایران
کاربرد نرم افزار CRM در پزشکی
۱۳۹۹-۱۲-۰۲
تکنیک های جذب مشتری با CRM
تکنیک های جذب مشتری با CRM
۱۳۹۹-۱۲-۰۲

اهمیت و کاربرد نرم افزار CRM در مراکز درمانی

کاربرد CRM در مراکز درمانی

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز درمانی. قابلیت های سی آر ام در مراکز پزشکی. اهمیت استفاده از CRM در کلینیک ها.

نقش و اثر بخشی نرم افزار CRM و یا همان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به وضوح در سازمان ها قابل مشاهده می باشد. اما قابلیت های نرم افزار سی آر ام محدود به سازمان ها و شرکت ها نمی شود. بلکه نرم افزار CRM در مراکز درمانی نیز دارای کاربرد های زیادی می باشد. کاربرد ها و قابلیت های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در بیمارستان ها و مراکز درمانی کمک زیادی به سازماندهی امور در مراکز درمانی می کند. علاوه بر این نرم افزار CRM رکاما باعث بهبود روابط بین مراکز درمانی و بیماران می شود.

در این مقاله قصد داریم به قابلیت ها و فواید اجرای نرم افزار CRM در مراکز درمانی بپردازیم. بدین منظور عناوین زیر مورد مطالعه قرار خواهند گرفت.

نرم افزار CRM در مراکز پزشکی و درمانی
CRM رکاما. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز درمانی. اهمیت استفاده از CRM در کلینیک ها. قابلیت های سی آر ام در مراکز پزشکی.

اهمیت استفاده از نرم افزار CRM در مراکر درمانی

مراکز درمانی مثل بیمارستان ها، کلینیک های پزشکی و کلینیک های زیبایی همگی دارای بیماران و مراجعه کنندگان زیادی می باشند. از این رو مدیریت مراجعه کنندگان کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر این در هر مرکز درمانی تعداد زیادی پرسنل و یا پرستار مشغول به خدمت هستند. بنابراین لازم است تا افراد مشغول به کار در مراکز درمانی نیز مدیریت شوند. در این صورت خدمات مراکز درمانی با CRM ( سی آر ام ) به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

در مراکز درمانی اطلاعات زیادی دریافت و یا ارسال می شود. اطلاعات بیماران و مراجعه کنندگان به این مراکز یکی از این اطلاعات مهم می باشد. بنابراین باید اطلاعات مورد نیاز مراکز درمانی به صورت یکپارچه جمع آوری شود تا در صورت نیاز به توان به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کرد. دقت در ثبت اطلاعات یکی دیگر الزامات مراکز درمان و پزشکی می باشد. تمامی این امور به نرم افزار CRM در مراکز درمانی قابل اجراست.

در ادامه به مهم ترین قابلیت های نرم افزار سی آر ام در مراکز پزشکی خواهیم پرداخت. با به کار گیری این قابلیت ها می توان مراکز درمانی را سازماندهی کرد و همچنین رضایت مراجعه کنندگان را بدست آورد.

بدست آوردن آمار خدمات

نرم افزار CRM در مراکز درمانی و پزشکی در بدست آوردن آمار خدمات دهی بسیار دقیق عمل می کند. هرگاه یک فردی به مرکز درمانی مراجعه کند، خدمتی که نیاز دارد در CRM ( سی آر ام ) ثبت می شود. حتی اگر فرد از چندین خدمات مرکز درمانی استفاده کند، تمامی خدمات ثبت خواهد شد. بنابراین با نرم افزار CRM رکاما آمار دقیق افراد مراجعه کننده برای استفاده از خدمات مرکز پزشکی بدست خواهد آمد. این آمار را می توان به صورت جداگانه برای هر بخش بدست آورد. علاوه بر این می توان سوابق مراجعه کنندگان را که از چه خدماتی استفاده کرده اند مشاهده نمود.

ثبت آمار و اطلاعات مربوط به خدمات با استفاده از CRM ( نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ) در مراکز پزشکی کمک زیادی در جهت بهبود خدمات دهی می کند. چرا که با استفاده از این قابلیت سی آر ام می توان خدماتی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند پی برد. در این صورت می توان در جهت بهبود آن ها تلاش بیشتری کرد. در این صورت رضایت اکثریت مراجعه کنندگان افزایش خواهد یافت. و این تنها یک مورد از مزایای بدست آوردن آمار خدمات با کمک نرم افزار CRM بود. هر مرکز درمانی و پزشکی می تواند با توجه به نیاز خود از این آمار و اطلاعات بهره ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این ویژگی از نرم افزار سی آر ام می توانید مقاله ی گزارش گیری با CRM را مطالعه نمایید

حسابداری

یکی از مهم ترین بخش های هر مرکز درمانی بخش حسابداری می باشد. نرم افزار CRM در مراکز درمانی این امکان را می دهد که حسابداران بتوانند به راحتی امور حسابرسی مشتریان را انجام دهند. مراکز پزشکی و درمانی با استفاده از نرم افزار CRM رکاما دیگر نیازی به هیچ یک از نرم افزار های حسابداری نخواهند داشت. چرا که نرم افزار سی آر ام خود دارای حسابداری پیشرفته می باشد. بنابراین به راحتی می توان امور حسابداری مراجعه کنندگان به مراکز درمانی را انجام داد.

از آنجایی که اطلاعات مراجعه کنندگان در خصوص استفاده از خدمات مراکز درمانی به طور کامل در CRM ثبت می شود، بنابراین برای انجام امور حسابداری دیگر نیازی به ورود مجدد اطلاعات نمی باشد. با تعریف تعرفه ها و هزینه های هر خدمت در نرم افزار CRM رکاما مبلغ بدهکاری افراد به صورت خودکار محاسبه می شود. مراجعه کنندگان در صورتی که درخواست فاکتور نمایند می توان به راحتی فاکتور را با کمک CRM ( نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ) ارائه کرد.

دقت و سرعت بالای نرم افزار سی آر ام برای مراکز پزشکی بسیار کارآمد خواهد بود. چرا که در بسیاری از مراکز درمانی همواره بخش حسابداری و تسویه حساب یکی از مکان هایی بوده است که افراد زمان زیادی را در آن صرف می کنند. اما با استفاده از CRM رکاما این مشکل به راحتی رفع خواهد شد.

قابلیت های سی آر ام در مراکز درمانی و مدیریت کارمندان
اهمیت استفاده از CRM در کلینیک ها. قابلیت های سی آر ام در مراکز پزشکی. ایجاد راه های ارتباطی با مراجعه کنندگان. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز درمانی.

ایجاد راه های ارتباطی مختلف مشتریا با مراکز درمانی

با استفاده ازنرم افزار CRM رکاما می توان راه های ارتباطی مختلفی را برای تماس و ارتباط با بیماران ایجاد کرد. تماس تلفنی، ارسال پیامک، فکس، ایمیل و شبکه های اجتماعی از راه هایی می باشند که می توان با کمک CRM با بیماران در ارتباط بود. اطلاعات برقرای تماس با بیماران و یا برعکس برقراری تماس بیماران با مراکز درمانی در CRM ثبت خواهد شد. بنابراین هنگام نیاز به اطلاعات تماس اعم از تاریخ تماس، موضوع تماس، فرد پاسخ دهنده و سایر جزئیات می توان به نرم افزار CRM مراجعه کرد. همچنین برقراری تماس با مشتریان با کمک CRM در مراکز درمانی در کمترین زمان ممکن قابل انجام خواهد بود. چرا که نرم افزار CRM رکاما قابلیت اتصال به خطوط تلفن را دارد.

نرم افزار CRM علاوه بر قابلیت اتصال به خطوط تلفن مراکز درمانی، قابلیت اتصال به پنل های پیامکی، سرویس های ارسال ایمیل و فکس را نیز دارد. بنابراین برقراری ارتباط با مراجعه کنندگان از سایر روش ها نیز با نرم افزار سی آر ام رکاما امکان پذیر می باشد. اطلاعات مربوط به سایر روش های ارتباطی نیز به طور کامل همراه با جزئیات در نرم افزار CRM ثبت می شود. بنابراین برای اموری مثل پیگیری ها، بررسی شکایات، نظارت امور مربوط به مراجعه کنندگان و … می توان از این اطلاعات استفاده کرد.

مدیریت پرسنل و پرستاران

نرم افزار CRM رکاما برای مراکز درمانی کاربرد هایی نیز در خصوص مدیریت پرسنل و پرستاران دارد. برای هر پرسنل در مراکز پزشکی و درمانی می توان یک پنل کاربری جداگانه در نرم افزار CRM رکاما ایجاد کرد. بنابراین هر فردی که به عنوان پرسنل در مراکز درمانی وظیفه ای دارد، می تواند شرح وظایف انجام شده ی خود را در CRM ( نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ) ثبت کند. همچنین در نرم افزار سی آر ام رکاما امکان ایجاد وظیفه برای پرسنل وجود دارد. این ویژگی به تعیین وظیفه برای پرسنل و عدم فراموشی آن ها در انجام وظایف کمک زیادی می کند. همچنین می توان وظایف را در CRM رکاما به پرسنل دیگری منتقل کرد. تاریخچه ی ثبت وظیفه و انتقال آن به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود.

یکی دیگر از کاربرد های این ویژگی از نرم افزار سی آر ام ، مدیریت بهتر کارکنان مراکز درمانی می باشد. از آنجایی که تمامی اطلاعات مربوط به شرح وظایف کارکنان در سی آر ام ثبت می شود، در هر زمان که نیاز باشد می توان به بررسی آن ها پرداخت. با بررسی شرح وظایف انجام شده و یا نشده ی پرسنل می توان به عملکرد آن ها پی برد. بنابراین با بررسی آن ها می توان عملکرد کارکنان را افزایش داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله ی نرم افزار شرح وظایف را مطالعه نمایید.

کاهش انتظار بیماران در مراکز درمان با CRM
اهمیت استفاده از CRM در کلینیک ها. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز درمانی. رضایت بیماران با CRM. قابلیت های سی آر ام در مراکز پزشکی.
کاهش انتظار بیماران

از آنجایی که نرم افزار CRM رکاما به تمامی امور مراکز درمانی سرعت می بخشد، زمان انتظار مراجعه کنندگان برای انجام امور مربوط به آن ها کاهش می یابد. با کاهش زمان انجام امور افراد می توان به افراد بیشتری خدمت رسانی کرد. رضایت افراد نیز در این حالت افزایش می یابد. بنابراین یکی دیگر از کاربرد های نرم افزار CRM در مراکز درمانی، بهبود زمان انجام کارها می باشد.

برای دریافت مشاوره جهت راه اندازی نرم افزار CRM رکاما در مراکز درمانی و پزشکی می توانید با کارشناسان رکاما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان رکاما شما را برای راه اندازی بهترین CRM در مراکز درمانی و کلینیک ها راهنمایی خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاربرد این نرم افزار برای پزشکان می توانید به مقاله ی کاربرد CRM برای پزشکان مراجعه نمایید.

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان
Call Now Buttonمشاوره رایگان
تماس با مدیر
بفرست...