Customer Club Grouping
گروه بندی مشتری در باشگاه مشتریان
۱۳۹۹-۰۸-۱۰
Excellent customer club features
ویژگی های یک باشگاه مشتریان عالی | Excellent customer club features
۱۳۹۹-۰۸-۱۰

مزایای ایجاد باشگاه مشتریان Customer Club Benefits

Customer Club Benefits

Customer Club Benefits . مزایای باشگاه مشتریان . کاربرد باشگاه مشتریان. باشگاه مشتریان چیست؟ چرا باید باشگاه مشتریان ایجاد کنیم؟

باشگاه مشتریان فضای جدیدی را در عرصه ی رقابت بین سازمان ها ایجاد کرده است. چرا که ایجاد باشگاه مشتریان یکی از کارهای جذب مشتری و ایجاد رضایت مشتری های سابق است. با داشتن باشگاه مشتریان، مشتری حس ارزشمند بودن را حس می کند. چرا که مزایای در نظر گرفته شده برای مشتریان در باشگاه در خصوص کاهش هزینه های مشتری می باشد. موسسات نیز در ازای خدمات دهی به مشتریان، به مزایایی دست پیدا خواهند کرد. / Customer Club Benefits

 بوجود آمدن مزایای راه اندازی باشگاه، در نهایت سازمان را به سود بیشتر و در عین حال کار کمتر می رساند. در ادامه به مزیت هایی که با ایجاد باشگاه برای موسسات بوجود خواهد آمد، می پردازیم. عناوین مورد بررسی در این مقاله به شرح زیر می باشد:

Customer Club Benefits مزایای باشگاه مشتریان
Customer Club Benefits . مزایای باشگاه مشتریان .چرا باید باشگاه مشتریان ایجاد کنیم؟ کاربرد باشگاه مشتریان. باشگاه مشتریان چیست؟

مزایای حاصل از ایجاد باشگاه مشتریان عبارت اند از:

۱- خرید مجدد مشتری | Customer Club Benefits

در صورتی که مشتریان امتیازاتی را کسب کنند تمایل به مصرف کردن امتیازات دارند. این امر از لحاظ روانشناسی نیز تایید شده است که مشتریان علاقه به استفاده از خدماتی که برای آن ها در نظر گرفته شده، دارند. چرا که این امتیازات به صورت رایگان قابل استفاده خواهند بود. بدین گونه مشتریان برای استفاده از امتیازات خود مجبور به خرید مجدد محصولات خواهند شد. با خرید مجدد محصولات، شرکت به سود دوباره از مشتریان سابق خود دست پیدا می کند.

۲- جمع آوری اطلاعات تماس مشتری | Customer Club Benefits

مشتریان برای ثبت نام در باشگاه مشتریان نیازمند وارد کردن اطلاعات تماس خود هستند. البته اطلاعات تماس هر مشتری محرمانه خواهد ماند. و تنها برای سازمانی که در باشگاه آن ثبت نام کرده است قابل مشاهده خواهد بود. با دریافت اطلاعات دقیق تر از هر مشتری، می توان برای بازاریابی های بعدی از آن ها استفاده کرد. بدین صورت با ایجاد یک باشگاه مشتریان، علاوه بر اطلاعات تماس مشتریان سابق، به اطلاعات تماس دقیق تر از مشتریان جدید دست پیدا خواهیم کرد. بنابراین دامنه ی مشتریان بالفعل گسترده خواهد شد.

۳- اطلاع از علایق مشتریان | Customer Club Benefits

با ایجاد یک باشگاه، افراد در ازای خرید یک محصول امتیاز دریافت می کنند. بدین صورت اطلاعات کاملی نیز از محصولات خریداری شده فراهم می شود. همچنین می توان به شناخت سلیقه های افراد مختلف رسید. با اطلاع از سلیقه ی افراد، می توان برای ایجاد خدمات در باشگاه مشتریان برنامه ریزی کرد. به طور مثال می توان برای محصولات مورد استقبال تخفیف بیشتری در نظر گرفت. در این صورت ترغیب افراد برای خرید محصول بیشتر خواهد شد.

۴- ارتباط موثر با مشتری | Customer Club Benefits

با دریافت اطلاعات مشتریان و ثبت آن ها در نرم افزار CRM می توان در زمان های مناسب با مشتری ارتباط برقرار کرد. به طور مثال اگر مشتریان در زمان های مناسبتی پیامک دریافت کنند احساس خشنودی نسبت به سازمان پیدا می کنند. و یا امور دیگری که منجر به برقراری ارتباط با مشتریان شود. همچنین با داشتن اطلاعات مشتریان و فهمیدن نیاز آن ها، می توان بازاریابی بهتری برای محصولات انجام داد.

با ایجاد ارتباط موثر با مشتریان، مشتریان احساس وفاداری و رضایت بیشتری خواهند کرد. با به وجود آمدن چنین شرایطی، مشتریان برای خرید مجدد به سازمانی که از آن رضایت دارند مراجعه خواهند کرد.

۵- تمرکز بیشتر بر روی مشتریان پر سود | Customer Club Benefits

با بررسی امتیاز های اخذ شده توسط مشتریان می توان به میزان سودده بودن آن مشتری دست پیدا کرد. با انجام این عمل، می توان مشتریان ارزشمند را پیدا کرد. سپس طبق امتیازی که اخذ کرده اند می توان آن ها را دسته بندی کرد. با اطلاع از مشتریان پرسود و وفادار و تمرکز بر روی آن ها می توان به سود بیشتری در مدت زمان کمتری دست پیدا کرد. چرا که مشتریان وفادار با اعتماد بیشتری اقدام به خرید می نمایند. بنابراین زمان کمتری صرف بازاریابی محصولات می شود. در عین حال مشتریان بالقوه ی بیشتری تبدیل به مشتریان بالفعل می شوند.

Customer Club Benefits مشتریان
Customer Club Benefits . مزایای باشگاه مشتریان .چرا باید باشگاه مشتریان ایجاد کنیم؟باشگاه مشتریان چیست؟

۶- ایجاد انگیزه برای خرید بیشتر

معمولا امتیازات در نظر گرفته شده به ازای خرید محصولات داده می شود. بنابراین هرچه قدر خرید بیشتری صورت گیرد، مشتریان امتیاز بیشتری دریافت خواهند کرد. به همین علت مشتریان هنگام خرید برای دریافت امتیازات بیشتر، خرید بیشتری انجام می دهند. به همین دلیل سود سازمان بیشتر خواهد شد. در صورت وجود پلن های امتیازی مختلف در باشگاه، مشتریان برای ورود به پلن های بالاتر باید امتیاز بیشتری کسب نمایند. به همین جهت برای ورود به پلن های بالاتر و جذاب تر اقدام به خرید بیشتر می کنند. | Customer Club Benefits

۷- پیدا کردن حس ارزشمند بودن توسط مشتری

هنگامی که برای سازمانی باشگاه مشتریان ایجاد می گردد، مشتریان آن سازمان احساس رضایت و ارزشمند بودن می کنند. چرا که با ایجاد باشگاه خدمات اضافه تری به مشتریان ارائه می شود. مشتریان نیز با استفاده از خدماتی که برای آن ها در نظر گرفته شده است، احساس مهم بودن به آن ها دست خواهد داد. بنابراین با استفاده از خدمات در نظر گرفته شده، به اهمیت دادن سازمان به مشتریان خود پی می برند. | Customer Club Benefits

پیدا کردن حس ارزشمند بودن توسط مشتریان، وفاداری آن ها را افزایش خواهد داد. هرچقدر تعداد مشتریان وفادار افزایش یابد، فروش سازمان نیز افزایش می باید. در نتیجه سود سازمان نیز بالا خواهد رفت. بنابراین لازم است تا سیاست های طراحی ساختار باشگاه به نحوی باشد تا حس ارزشمند بودن به مشتری منتقل شود. استفاده از کلمات مناسب در طراحی باشگاه، به انتقال این حس کمک شایانی می کند. بنابراین لازم است تا دقت لازم در انتخاب کلمات باشگاه صورت گیرد. * Customer Club Benefits *

۸- ایجاد سیاست های متنوع فروش

با اطلاع از علایق مشتریان، مدیران می توانند برای تولید و عرضه ی محصولات خود، برنامه ریزی های لازم را انجام دهند. بدین صورت با تمرکز بر روی نیاز های مشتری، محصولات مورد استقبال مشتریان با کیفیت بهتر و تعداد بیشتری تولید خواهد شد. بنابراین هزینه های نگهداری محصولات غیر مصرفی کاهش پیدا میکند. در نهایت سود سازمان افزایش خواهد یافت.

با بوجود آمدن شرایط گفته شده می توان سیاست های فروش را تعیین کرد. سیاست هایی که منجر به فروش بیشتر در کنار رضایت مشتری خواهد شد. در این صورت تعدا  مشتریان وفادار افزایش می یابد. در نتیجه سود سازمان نیز افزایش خواهد یافت.

Customer Club Benefits باشگاه مشتریان
Customer Club Benefits . مزایای باشگاه مشتریان . چرا باید باشگاه مشتریان ایجاد کنیم؟

۹- تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل

در صورتی که محتویات باشگاه مشتریان جذاب و مورد پسند افراد باشد، تمایل مشتریان بالقوه بای خرید از سازمان بیشتر خواهد شد. چرا که امروزه باشگاه مشتریان یکی از عوامل مهم جذب مشتری به حساب می آید. بنابراین هرچه باشگاه سازمان جذاب تر باشد، مشتریان بالقوه ی بیشتری تبدیل به مشتریان بالفعل می شوند. با تبدیل شدن مشتریان بالقوه به بالفعل سود سازمان بیشتر خواهد شد. مشتریان بالقوه وقتی به مشتری بالفعل تبدیل می شوند، امتیازاتی را اخذ می نمایند که اخذ امتیاز نیز منجر به خرید مجدد آن ها خواهد شد. – Customer Club Benefits –

نکته ی قابل توجه در بحث امتیاز دهی

نکته ی قابل توجه در بحث امتیاز دهی این است که میزان ارزش امتیاز اهدایی نباید از سود خرید های بعدی بیشتر شود. چرا که در این صورت با خرید مجدد مشتریان، سازمان ضرر خواهد کرد. ایجاد باشگاه مشتریان بدین شکل امری غیر معقول و غیر منطقی می باشد. بنابر این لازم است قبل از پیاده سازی باشگاه مشتریان، مدیران سازمان مشاوره های لازم را انجام دهند.

همچنین لازم است تا استراتژی خود را به صورت کامل و دقیق پیاده سازی نمایند تا در آینده با مشکلاتی مواجه نشوند. در صورت برنامه ریزی دقیق، استراتژی امتیاز دهی و خرج امتیازات ثابت خواهند ماند. همین امر موجب رضایت بیشتر مشتریان خواهد شد. با ایجاد چنین باشگاهی می توان گفت که یک باشگاه مشتریان کارآمد ایجاد شده است. + Customer Club Benefits +

ما را برای تکمیل مطب دنبال کنید . آموزشهای ما را در کانال سرواپ و صفحه آموزشها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CRM رایگان
تماس با مدیر
بفرست...
Call Now Buttonمشاوره رایگان